We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa DÜNYA ‘Rus turistler en çok Türkiye’ye uçmak istiyor’

‘Rus turistler en çok Türkiye’ye uçmak istiyor’

Rusya’da faaliyet gösteren çevrimiçi tur arama ve rezervasyon hizmeti OneTwoTrip, Rus turistlerin kasımda en fazla seyahat etmek istediği destinasyonların iç hatlarda Moskova, dış hatlarda ise Türkiye olduğunu belirledi.

Gazetemru’nun haberine göre, sonbahar mevsiminin son ayında Rusların uçak ve tren bileti rezervasyonlarını analiz eden uzmanlar, turistlerin yüzde 44’ünün Rusya içinde seyahatle ilgilendiğini kaydederken, geri kalanının ise yabancı ülkeleri düştüğünü söyledi.

Yurtiçi destinasyonlar arasında başkent Moskova, bilet taleplerinin yüzde 18’ini oluştururken, St. Petersburg taleplerde yüzde 13,5 ile ikinci sırada yer aldı.

Soçi ise bilet taleplerinin yüzde 11’ini oluşturarak üçüncü sırada bulunuyor.

Rusya’da ilk 10’da yer alan diğer destinasyonlar arasında taleplerin yüzde 4’ünü oluşturan Mineralnye Vody, yüzde 3,7 ile Kaliningrad, yüzde 3,6 ile Kazan, yüzde 2,8 ile Ekaterinburg, yüzde 2,7 ile Ufa, yüzde 2,6 ile Mahaçkale ve yüzde 2,3 ile Novosibirsk yer aldı.

Rusların en sık tren bileti aradıkları şehirler, taleplerin yüzde 33’ünü oluşturan St. Petersburg ile yüzde 25 paya sahip olan başkent Moskova oldu.

Yorum Yaz