We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Ruslar Tatile Ayırdıkları Bütçeyi Nereye Harcadı ?

Ruslar Tatile Ayırdıkları Bütçeyi Nereye Harcadı ?

Ruslar Tatile Ayırdıkları Bütçeyi Nereye Harcadı ?

Rusya’da pandemi krizine rağmen satışların arttığı ender segmentlerden biri de ev ve tadilat malzemeleri olduğu ortaya çıktı. Kommersant gazetesi, bazı perakende zincirlerinin satışlarını yüzde 20’yi aşan oranlarda arttırmayı başardığını yazdı. Tatile Gidemeyen Ruslar, Tatil için paralarını tadilata başladı.

 

Habere göre, seyahat sınırlamaları nedeniyle istedikleri gibi seyahat edemeyen Ruslar, normal zamanlarda tatil yapmak için kullandıkları paraları tadilata harcadı.

Moskova ve St. Petersburg gibi şehirlerde 20 şube ile hizmet veren Petroviç mağazasının yetkileri, 2020’de cirolarını yüzde 23,7 arttırarak 73,5 milyar rubleye (1 milyar dolar) çıkarmayı başarmış. Online satışlardaki artış oranı da yüzde 30 olarak bildirildi.

En yaygın perakende zincirlerinden Leroy Merlin’in cirosundaki artış oranı ise yüzde 6. Şirketin 2020 yılı tahmini cirosu 330 milyar ruble (4,5 milyar dolar). Leroy Merlin’in de online satışlarını yüzde 3-4 oranında arttırdığını belirtti. Turkrus’ta yer alan habere göre;  , sektör profesyonellerine yönelik ürünlerin satışlarında düşüş söz konusu. Mağaza temsilcileri, pandemi kaynaklı sınırlamaların tadilat ekiplerinin çalışmalarını da olumsuz etkilediği, bu nedenle segmentte satışların gerilediği kanısında.

 

 

Yorum Yaz