We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Ruslar Turizm İçin Çok Bonkör

Ruslar Turizm İçin Çok Bonkör

Rusya, Türkiye’ye en çok turist gönderen ülke. Peki; onlar turizmde neler yapıyor, fonları var mı, iç ve dış turizme yönelik hedefleri neler?

ruslar

Onlarda turizm endüstrisinden pay almak istiyorlar ve bunun içinde devlet kesenin ağzını açtı. Hem de ne açmak bizim de ağzımız açık kaldı.

Turizmin gelişimi için bütçeden yaklaşık 21 milyar ruble ( 1 milyar 734 milyon lira) bu sektöre aktarılacak.

Bu aşamada devlet fonları, yatırımcıların katılım oranları da açıklandı.  Bir de bu hedefe ulaşmak için “ Kültür ve Turizm 2019-2012”devlet programı geliştirmişler…

İşte konunun detaylarını merak edenlerle paylaşıyoruz…

Rusya Federal Turizm Ajansı Başkan Yardımcısı Nikolay Korolev yetkili kişi olarak tüm detayları açıklıyor. Konuşmalarından önemli notlar:

Kültür ve Turizm 2019-2021” devlet programı çerçevesinde turizmin gelişimi için bütçeden yaklaşık 21 milyar ruble (1 milyar 734 milyon lira) tahsis edildi.

Yeni bir devlet programı içindeyiz.

Şimdiye kadar, federal hedef programının devamı olan ‘2011-2018 için iç ve dış turizmin geliştirilmesi’, kültür ve turizmin gelişimi için devlet programı olarak kabul edilebilir.

2011-2018 için iç ve dış turizmin geliştirilmesi adlı hedef programı kapsamında oluşturulan tüm turizm tesislerinin işletmeye alınmasının ardından , devlet fonları ve yatırımcıların katılımının oranının 1: 3 olacak.

2019 sonuçlarına göre, turizm altyapılarının tüm tesisleri faaliyete girdiğinde Federal Hedef Programına yatırımcının katılım göstergesinin bütçeden gelen her bir ruble için 3 ruble olacağını düşünmekteyiz.

Programın uygulanma süresi boyunca, federal bütçe fonlarının hacmi 25 milyar 90 milyon ruble olarak gerçekleşti.

Yorum Yaz