We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Ruslar Türkiye’yi dost ülke ilan etti

Ruslar Türkiye’yi dost ülke ilan etti

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Rusya Federasyonu’nun kamuoyu araştırmaları kuruluşu VTsIOM’un yaptığı çalışmada, Rus halkının dost olarak gördüğü ülkeler sıralandı. 2014 yılında %1’le en alt sıralarda yer alan Türkiye, %17’yle 4. sıraya çıktı.
Turkrus’un haberine göre, Türkiye halkın “dost” saydığı ülkeler arasında en büyük sıçramayı yaparak Sırbistan ve Kazakistan’ı bile geride bıraktı. 2014’teki ankette Rusya halkının sadece %1’i Türkiye’yi “dost ülke” sayarken, bugün bu oran %17’ye çıktı.

Ankete göre Rusların yarısından fazlası (% 55) Rusya’nın en güçlü ve dostane ilişkiye Çin ile olduğuna inanıyor. Halkın % 76’sı ABD’yi “en düşman ülke” olarak görüyor.
Çin’in ardından “en iyi dost ve en iyi ortak ülkeler” sıralamasından %49 ile Belarus, %22 ile Hindistan sıralanıyor.

Türkiye listede %17 ile dördüncü sıraya fırladı. Ardından %13 ile Kazakistan ve %11 ile Sırbistan geliyor. İran %10 ile yedinci sırada. “Düşman sayılan ülkeler” listesinde ise ABD %76 ile zirvede. Ardından %43 ile Ukrayna, %39 ile İngiltere, %32 ile Almanya, %28 ile Polonya sıralanıyor.

Yorum Yaz