We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Rusya 8 ülkeyi uçuşa açtı

Rusya 8 ülkeyi uçuşa açtı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Rusya Federasyonu resmi olarak açıkladı. Rusya 28 Haziran’dan itibaren ve karşılıklı olarak 8 ülkeye daha hava trafiğine yeniden başlayacak. Bunlar, Kıbrıs, Bulgaristan, Belçika, ABD, İtalya, İrlanda, Ürdün ve Kuzey Makedonya.

 

İlgili karar, 18 Haziran’da Rusya Federasyonu’nun koronavirüs enfeksiyonuna karşı mücadele operasyon merkezi tarafından verildi.

Belçika, İrlanda ve İtalya’nın henüz Rus turistleri kabul etmeye hazır değil. Ruslar için bu ülkelere giriş sınırlı. İzinler yalnızca oturma izni olan veya tedavi, eğitim vb. için yurtdışına seyahat eden vatandaşlar tarafından alınabilir.

HAVA YOLU ŞİRKETLERİ PLANLARINI AÇIKLADI

HotLine.seyahat Amerika Birleşik Devletleri, İtalya, Makedonya ve Kıbrıs’a yapılan uçuşlara izin verilmesi gerçeğine gelince, bunlar zaten fiilen işletiliyor, ancak kargo ve yolcu uçuşları statüsüne sahipler. Artık programlar düzenli hale gelebilir, bu da varış ülkesi bu konuda herhangi bir kısıtlama beyan etmezse turistlerin uçağa binmesine izin verecek.

Ayrıca genel merkezin kararı ile Rusya Federasyonu’ndan birçok ülkeye uçuş sayısnı yükseltti. Özellikle, bu, Moskova’dan Yunanistan’ın başkentine ve tatil beldelerine uçuşları etkileyecek; Rostov-on-Don, Mineralnye Vody, Samara, Krasnodar, Kazan’dan ek programlar da görünecek. Bu kapsamda Aegean Airlines , Rusya Federasyonu’nun başkentinden Kandiye, Rodos, Korfu ve Selanik’e turist aşılamayı planladığını duyurdu.

Aeroflot, Rusya, S7, Nordwind, Ural Airlines ve Ellinair.  Merkez, Moskova – Sofya, Moskova – Varna ve Moskova – Burgaz hatlarında haftada dört seferin yanı sıra bölgelerden haftalık uçuşlar da koordine ediyor.

Minvod Havaalanı’ndan Yekaterinburg, Samara, Rostov-on-Don’dan Varna’ya Burgaz’a uçmasına izin veriliyor. Aynı zamanda Bulgaristan, Rusya’yı “yeşil” bölge olarak adlandırıyor. Bu nedenle Rusların ülkeye PCR testleri, aşı sertifikaları ile girmesine izin veriliyor. Son olarak, Moskova’dan Larnaka ve Baf’a düzenli uçuşlara izin verilmektedir. Rus turistlerin Kıbrıs’a girmek için özel bir CyprusFlightPass formu doldurmaları, PCR testi yaptırmaları veya koronavirüse karşı aşı sertifikası sunmaları gerekiyor. COVID-19’dan iyileşen Ruslar için henüz özel koşullar geliştirilmemiştir.

 

 

Yorum Yaz