Otellerde Kırmızı Alarm Verildi!

Güncel 29 Ocak, 12:46'de eklendi

Otellerde Kırmızı Alarm Verildi!

Çin’in Wuhan şehrinden hızla dünyaya yayılan korona virüs tehdidi Türkiye’deki otelleri de harekete geçirdi. Türkiye’de şu an bir tehlike olmamasına rağmen otellerde önlem amaçlı detaylı temizlik yapmaya başlandı.

Otellerde Kırmızı Alarm Verildi!

Milliyet Gazetesinden Derin Gökçe‘ye konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Bülent Bülbüloğlu şunları söyledi;

“Çin’deki korona virüsü nedeniyle önlemlerimizi aldık. Bütün otellerimize hijyen konusunda daha dikkatli olmaları konusunda da bir liste gönderdik” dedi.

Bülbüloğlu, İstanbul ve Kapadokya’daki otellerin durumdan etkilenmesine karşın virüsün turizm rezervasyonlarını şimdilik etkilemediğini söyledi. Tehdit karşısında tüm otelleri uyardıklarını ifade ederek “Bütün otellerimize hijyen konusunda daha dikkatli olmaları konusunda bir liste gönderdik. Kapı kollarından, tv kumandasına, klimalardan, toplu oturum alanlarına kadar her yer didik didik temizleniyor. Otel personellerini yüksek ateşli birinin görülmesi halinde resepsiyona bildirilmesi ve toplu alanların sürekli havalandırılması gerektiği konusunda uyardık” dedi.

GM Derginin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.