We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Rusya, İngiltere, Polonya’dan Ciddi Bir Rezervasyon Akışı Başladı

Rusya, İngiltere, Polonya’dan Ciddi Bir Rezervasyon Akışı Başladı

Rusya, İngiltere, Polonya’dan Ciddi Bir Rezervasyon Akışı Başladı

Alanya’da yer alan Sirius Deluxe Otel Genel Müdürü İsmet Ergüleç, bayramda Covid 19 tedbirleri kapsamında doluluk oranlarının % 60 oranında olduğuna dikkat çekerek, bu doluluğu aşmayacaklarını ve bayram için rezervasyonları durdurduklarını söyledi.

rusyadan

Genel Müdür İsmet Ergüleç, Turizm Dosyası’ndan Halil Öncü’ye yaptığı açıklamasında, Rusya,İngiltere ve Polonya’dan çok ciddi bir rezervasyon talebi ile karşılaştıklarını belirterek “Sirius Deluxe Otel olarak 25 Temmuz’da, hareketin de başlayacağını düşünerek sezona merhaba dedik.  Uygun bir fiyatla çıkış yaptık. Buradaki ana hedefimiz Personelimizi istihdam etmek ve ekonominin çarklarını döndürmekti. Açıldığımız dönemde İç Pazar ve Ukrayna dışında hiçbir pazar olumlu değildi. Geçmiş yıllarda verdiğimiz olumlu hizmetin karşılığını gelen rezervasyon talepleri ile aldık. Bayramda öncelikle pandemi kuralları çerçevesinde, sosyal mesafeyi de korumak adına, Covid 19 tedbirleri uyarınca doluluk oranlarımız % 60 oranında.

Talep olmasına rağmen bu oranlardan sonra rezervasyon almıyoruz. Sonraki dönem gelen güzel haberler Rusya, İngiltere, Polonya’dan ciddi bir rezervasyon akışı başladı. Rusya ve İngiltere’nin talepler oldukça olumlu. Şu anda Ekim ayına İngiltere’den rezervasyon alıyoruz. Otelimizi 31 Ekime kadar açık tutmayı planlıyoruz. Ancak aynı iyi haberleri Almanya için vermem mümkün değil. Maalesef Almanya’da umut tükenmek üzere. Mevcut pazarlar sektörün yarasını bir nebzede olsa saracaktır. Şu anda Alanya’da bu yıl açmamayı planlayan birçok otel gelen talepler üzerine açmaya başladı. Fiyatlar geçen yılların fiyatlarına göre  % 30-40 geriden gidiyor. Tabii ki bu da beklenen bir durum. Ayrıca, personel bulmakta güçlük çekmiyoruz. İnsanlar çalışmayı özlemiş ve çalışmak istiyor” dedi.

Güvenli Turizm Sertifikasını aldıkları ve gereken kuralları otel içerisinde yerine getirdiklerini de belirten Sirius Deluxe Otel Genel Müdürü İsmet Ergüleç ” Sertifikanın kurallarını fiziksel olarak uygulamak kolay ancak uygulama noktasında kurallara uymayan misafirlere sıkılıkla karşılaşıyoruz. Güler yüzle misafiri uyarmak çok yeterli olmuyor. Uyarılarımızı dikkate almayan misafirler ile karşılaşıyoruz ve gereken uyarılarımızı yapıyoruz. Kuralların uygulanmasını istiyoruz. Hem çalışanlarımızın sağlığı hem de misafirlerimizin sağlığı bizim önceliğimiz. Umutluyuz, heyecanımız var gayretliyiz” diye konuştu.

 

Yorum Yaz