We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Rusya ve İspanya covid kısıtlamaları kalktı

Rusya ve İspanya covid kısıtlamaları kalktı

21 Ekim’den itibaren İspanya, Avrupa Birliği dışındaki ülkelerden vatandaşların ülkeye girişi için covid için PCR testi sağlanmasına ilişkin kuralı iptal ediyor. Böylece AB’de covid kısıtlaması olan tek bir ülke kalmadı. Rusya’da bugün itibariyle covid kısıtlamalarını kaldıracağını duyurmuştu.

İspanya , Avrupa Birliği dışındaki ülkelerin vatandaşları için covid için PCR testlerinin sağlanması konusunda hala bir kuralı olan tek AB ülkesi olmaya devam etti. 21 Ekim gece yarısı itibariyle, herhangi bir ülkeden İspanya’ya tüm covid giriş şartlarının kaldırılmasıyla İspanya, covid öncesi giriş kurallarına geri döndü. Atorus’un haberine göre, bu bilgi resmi gazetede yayınlandı.

Böylece AB’de hiçbir ülke için covid kısıtlaması kalmadı. “Coğrafi” Avrupa’da ise sadece Ukrayna’da covid giriş protokolleri devam ediyor.

Rusya ise İspanya ile aynı gün 21 Ekim’den itibaren kendi vatandaşları da dahil olmak üzere ülkeye giren herkes için PCR testlerini iptal etti. Artık Rusların dönüşlerinde test yaptırmaları ve bunları Devlet Hizmetlerine yüklemeleri gerekmiyor, yabancıların Rusya Federasyonu’na uçmak için testlere ihtiyacı yok.

Yorum Yaz