We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Rusya’dan Antalya’ya gelen uçuşlarda erteleme

Rusya’dan Antalya’ya gelen uçuşlarda erteleme

Bölgesel havaalanlarından birkaç charter uçuşu son 24 saat içinde ertelendi. Duruma aşina olan uzmanlar, gecikmelerin bireysel mürettebat üyelerinin uçuştan çıkarılmasından kaynaklandığını belirtti. Nizhny Novgorod, Ufa ve Soçi’den Antalya düzenlenen seferlerde gecikme ve erteleme yaşanıyor.

Ator’un haberine göre, Sochi, Yekaterinburg, Ufa ve Nizhny Novgorod havalimanlarında Rus havayollarının Türkiye ve diğer yabancı destinasyonlara münferit charter seferlerinde saatlerce süren gecikmeler gözlemleniyor.
Turizm sektöründeki bazı kaynaklar, gecikmelerin bazı mürettebat üyelerinin kısmi seferberlik nedeniyle yurtdışına çıkmalarına izin verilmemesinden kaynaklandığını söylüyor.

Mürettebatların sık sık acil olarak değiştirilmesi de havaalanı çevrelerinde edinilen bir bilgi ancak, verilen haber, havayollarının bu tür görevlerle son derece hızlı bir şekilde başa çıktığı şeklinde yorumlandı.
Örneğin Red Wings, havayolunun Yekaterinburg’daki Bölge Ofisi Müdürü Kristina Aksenova tarafından onaylanan, 35 yaşından küçük pilotların uluslararası uçuşlara kesinlikle izin vermemeye karar verdi.
“Şu anda sınır servisleri, uçuş görevi olsa bile hem uçuş hem de kabin ekiplerinin sınırı geçmesini reddediyor. Geçen hafta sonu, uçuş ekibinin uluslararası bir uçuşun performansına kabul edilmemesiyle ilgili bir davamız vardı ” dedi.

Yorum Yaz