We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Rusya’dan Mısır’a onay çıktı

Rusya’dan Mısır’a onay çıktı

Rusya Devlet Başkanı Putin’in 6 yıldır kapalı olan Rusya-Mısır uçuşlarının yeniden başlaması için kararnameyi imzalamasına rağmen, uçuş başvurularını sürekli reddeden Rosaviatsia (Federal Hava Taşımacılığı Ajansı) Mısır’a charter uçuşlara izin verdi. 9 Ağustos’tan itibaren Rusya’dan, Mısır’ın tatil beldeleri Hurgada ve Şarm El-Şeyh’e uçuşlar tekrar başlayacak. Korona virüsle Mücadele Operasyon Genel Merkezi’ne göre, Moskova’dan her iki şehre haftada beşer uçuş yapılacak. Uçuş sayısı daha sonra talebe göre artabilecek.

Rusya, ayrıca 9 Ağustos’tan itibaren Bahreyn, Dominik Cumhuriyeti ve Moldova ile uçuşlarına yeniden başlayacak ve Suriye’ye uçuş sayısını da artıracak.

2015 yılında Mısır’ın Sina Yarımadası’nda 224 kişiyi taşıyan Rus Metrojet Havayolları’na ait Airbus A-321 tipi yolcu uçağı, bir terör saldırısı sonucu düşmüştü. Uçaktaki tüm yolcu ve mürettebat hayatını kaybetmişti. Kazanın ardından Rusya ve Mısır arasında karşılıklı olarak uçak seferleri durdurulmuştu. 9 Ağustos’ta başlayacak uçuşlar, 6 yıl sonra Rus turistlere Mısır’ı da açış olacak.

Yorum Yaz