We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Rusya’dan Mısır’a uçuşlar başlamadı

Rusya’dan Mısır’a uçuşlar başlamadı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Rusya’dan Mısır’ın tatil bölgeleri Hurgada ve Sharm El-Şeyh’e charter uçuşlar tam bir bilmeceye dönüştü. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Mısır’a 5 yıldır uygulanan uçuş yasağını yaklaşık 2 hafta önce iptal etmesine rağmen, Rosaviatsia (Federal Hava Taşımacılığı Ajansı) havayolu şirketlerine bugüne kadar uçuş için izin vermedi. Rosaviatsia’nın internet sitesinde bugün yayınlanan yeni kararlarda; bir çok ülkeye uçuşa izin verilirken, Hurgada ve Sharm El-Şeyh ile ilgili başvurular yine reddedildi.

BAŞVURULAR GERİ ÇEVRİLDİ

Mısır’a uçuş yasağını içeren kararnamenin iptaline rağmen, havayollarının başvurularının yine geri çevrilmesi ve 2 haftadır bu konuda olumlu bir gelişmenin olmaması kafalarda soru işeretleri oluşturdu. S7 Airlines, Rossiya, AZUR Air, Nordwind, NordStar, Ural Airlines, IrAero, Azimut, I Fly ve Yakutia isimli havayolu firmaları, Rusya’nın farklı şehirlerinden Hurghada ve Şarm El-Şeyh’e uçuş için takepte bulunmuştu. Başvurularının reddedilmesi üzerine bu firmalar uçuş planlarını yeniden askıya aldılar.

TÜRKİYE’YE EK UÇUŞLAR

Edinilen bilgiye göre; Rospotrebnadzor ve Rostourism temsilcileri, önümüzdeki günlerde Mısır’ın tatil bölgelerini ve buralardaki havaalanlarını ziyaret edip bir rapor hazırlayacaklar. Uçuşlarla ilgili karar bundan sonra verilecek.

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı, Mısır’ın yanı sıra Dominik Cumhuriyeti, Meksika ve Yunanistan’ın Rodos ve Selanik havalimanları için yapılan uçuş başvurularını da şimdilik geriye çevirdi. Bu arada Türkiye’ye bazı yeni ek uçuşlar açıldı. Nordwind Vladikavkaz’dan İstanbul’a, Royal Flight, Zhukovsky’den İzmir, Bodrum, Gazipaşa ve Dalaman’a, Pobeda ise, Saratov’dan İstanbul’a uçabilecek.

 

 

Yorum Yaz