We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel RUSYA’NIN TARİFELİ UÇUŞ SAYISI AĞUSTOS’TA 123’E ÇIKACAK

RUSYA’NIN TARİFELİ UÇUŞ SAYISI AĞUSTOS’TA 123’E ÇIKACAK

Temmuz ayı itibariyle Rusya’dan haftada 100 tarifeli uçuşun yapıldığı belirtiliyor. Charter uçuşlarının ne zaman başlayacağının henüz belli olmadığı ifade edilirken, ATOR ağustos ayında tarifeli uçuş sayısının 123’e çıkacağını belirtiyor.

flight-wide

Rusya Ulaştırma Bakanlığı, Türkiye’ye dönük charter uçuşlarının başlaması konusunda hükümete bir taslak metin sundu. Charter uçuşlarının ne zaman başlayacağı hala belirsizliğini korurken artırılan tatifeli uçuşlarla yükselen talebin karşılanabileceği yorumu yapılıyor.

AĞUSTOSTA UÇUŞ SAYISI 123’E ÇIKACAK

Rus Tur Operatörleri Birliği’nin (ATOR) web sitesinde yayınlanan yazıya göre, tarifeli seferlerde ana unsurlar Aeroflot, THY ve Pegasus Hava Yolları. Temmuz itibariyle Rusya’nın 11 kentinden Türkiye’nin değişik şehirlerine haftada 100 tarifeli uçuş yapıldığı belirtilen yazıda, ağustos ayı ile birlikte bu sayının 123’e çıkacağı ifade ediliyor. Söz konusu uçakların kapasiteleri büyük oranda tur operatörleri tarafından kullanılıyor.

Peki hangi tur operatörü hangi hava yolu ile nereden uçuyor?

BİBLİO GLOBUS

Yazıda yer alan bilgilere göre, Biblio Globus şu anda Aeroflot, THY ve Rossiya Airlens’ın uçaklarıyla Moskova’dan operasyon yapıyor. Şirketin, ağustos başından itibaren St Petersburg seferlerine de başlayacağı ifade ediliyor.

PEGAS TOURİSTİK

Pegas Tourstik ise Moskova’dan Türk Hava Yolları, Krasnodar ve Novosibirsk’ten ise Aeroflot ile uçuyor. Aynı zamanda Pegasus’un uçaklarını da kullanan Pegas Touristik’in ağustos ayında Nord Wind ile Kazan-Dalaman ve Ural Airlines ile Moskova-Bodrum uçuşlarına da başlaması bekleniyor.

CORAL TRAVEL

24 Temmuz itibariyle Pegasus ile Krasnodar’dan uçmaya başlayan Coral Travel, 28 Temmuz’dan itibaren aynı hava yolu şirketi ile Novosibirsk’ten de uçmaya başlayacak. Her iki destinasyonda da haftada 4 uçuş yapılacak. 30 Haziran’dan bu yana Saratov Airlines ile haftada iki sefer yapan Coral Travel, 25 Temmuz’dan (bugün) itibaren Türk Hava Yolları ile Moskova’dan haftada 7 sefer düzenleyecek ve daha sonra sefer sayısını 14’e çıkaracak.

ANEX VE NATALİE

Natalie Tours Antalya uçuşlarında THY, Aeroflot, Utair Aviation ve Azerbeycan Hava Yolları’nı kullanırken, Pegasus ile Krasnodar ve Novosibirsk’ten uçuşlara başlayan Anex Tour’un Moskova’dan ne zaman operasyona başlayacağı ise henüz bilinmiyor.

Yorum Yaz