We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Setur’un Mavi Bayrak gururu

Setur’un Mavi Bayrak gururu

Türkiye’de toplam 22 marina 2021’de Mavi Bayrak almaya hak kazanırken, bunların 8’i Setur’un işletmeleri oldu.

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda 49 ülkede yürütülen ve birbirinden önemli 38 kriteri içeren Mavi Bayrak programının 2021 listesi açıklandı. Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi’nin açıkladığı 2021 yılı Mavi Bayrak ödülleri, ülkemizde 519 plaj, 22 marina, 6 bireysel yat ve 10 turizm teknesine verildi. Mavi Bayrak alan 22 marinadan 8’i Setur’un işletmelerine gitti. Setur’un Antalya, Ayvalık, Çeşme, Finike, Kaş, Kuşadası, Marmaris ve Yalova marinaları 2021 Yılı Mavi Bayrak ödülünün sahibi oldu.

38 ÖNEMLİ KRİTER

Mavi Bayrak Programı, Avrupa Birliği’nin 1987 yılını çevre yılı ilan etmesi ile başladı. Çıkış noktası halk sağlığını korumak ve bunu çevre eğitimi ile bilinçlendirmek olan uygulama, ülkemizde 1993 yılında başladı. 38 önemli kritere sahip Mavi Bayraklı marinaların, çevre eğitimi ve bilinçlendirme etkinlikleri düzenlemesi, doğal kaynak verimliliği, çevre dostu ürünler, atık ve atık su yönetimi konularında çevre yönetim faaliyetleri yürütmesi, deniz suyu kalitesine dair temizlik şartlarını sağlaması gibi 38 kriter içeriyor.

41 YILLIK TECRÜBE

Türkiye’nin lider marina işletmecisi Setur Marinaları, Koç Topluluğu bünyesinde faaliyetlerine 41 yıl önce Çeşme Altın Yunus Marina ile başladı. Kalamış & Fenerbahçe, Yalova, Ayvalık, Çeşme, Kuşadası, Marmaris, Kaş, Antalya, Finike ve Midilli olmak üzere toplam 10 marinada bayrağını dalgalandırmaktadır. Akdeniz ve Ege Bölgesi’nin sayılı zincir işletmelerinden olan Setur Marinaları, Türkiye marina işletmeciliği sektörünün lideri konumundadır

Yorum Yaz