We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Sheraton Otel’in Ruhsatı Yine İptal

Sheraton Otel’in Ruhsatı Yine İptal

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Samsun’da bulunan Sheraton Otel, yapı ve iskan ruhsatı mahkeme kararıyla iptal edildi. İlkadım Belediyesi de encümen kararıyla Sheraton Otel’in ruhsatını iptal etti. Samsun’da kıyı kenar çizgisini ihlal ettiği gerekçesiyle 2. İdare Mahkemesi tarafından yapı ve iskan ruhsatı ikinci kez iptal edilen Sheraton Otel’e İlkadım Belediyesi resmi bir yazı ile 30 günlük süre tanıdı.

İlkadım Belediyesi, Sheraton Otel’e gönderilen yazıda “Samsun ili İlkadım ilçesi Liman mahallesinde kayıtlı bulunan taşınmaz ile ilgili Samsun 2. İdare Mahkemesi’nin 2022/240 E. 2023-158 K. sayılı kararı İlkadım Belediye Encümeni tarafından değerlendirilmiştir. Değerlendirme sonucunda yapı ruhsatı ve yapı kullanma izni iptal edilmiş ve ilgililere durumun düzeltilmesi için 30 gün süre verilmiştir. Gereğini bilgilerinize sunarım” denildi.

Sheraton Otel’in mahkeme tarafından ikinci kez yapı ve iskan ruhsatı iptal edildiğini hatırlatan Kent İzleme Komitesi üyesi İshak Memişoğlu, otelin 30 günlük süre içinde ruhsat sorununu çözmesinin beklenildiğini ifade etti. Otelin bu süre içinde sorunu çözemediği takdirde ilgili kurumların devreye girerek işletmeyi mühürlemesi gündeme geleceğini belirtti.

Mimarlar Odası Kent İzleme Komitesi üyesi Memişoğlu, Sheraton Otel’in kıyı kenar çizgisini ihlal ettiği gerekçesiyle açılan davada ikinci kez ruhsat iptali kararı verildiğini belirterek İlkadım Belediyesi’nin görevini yerine getirdiğini söyledi.

Sheraton Otel’in şu anda kaçak durumda olduğunu vurgulayan Memişoğlu, “İlkadım Belediyesi, yasaya uygun olmadığı ve mahkeme kararıyla ruhsatları iptal edildiği için otelin ruhsatlarını encümen kararıyla iptal etmiştir. Şu anda bu yapı kaçak durumundadır. Dolayısıyla oteldeki işleyişin durdurulması gerekmektedir. İlgili kurumların yasal sorumluluklarını yerine getirmesi gerekmektedir.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kaynak: Gazete Gerçek – Haydar Öztürk

Yorum Yaz