We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Soçi’de Fiyatlar İki Katına Çıktı

Soçi’de Fiyatlar İki Katına Çıktı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Soçi’de Fiyatlar İki Katına Çıktı

Türkiye’ye charter seferleri 1,5 aylığına kısıtlanınca Rus turistlerin kitlesel dış turizm destinasyonu kalmadı.  Bu da Rusya’nın Karadeniz sahillerine yaradı. Soçi’de konaklama maliyetleri yüzde 50 arttı.

 

Türkrus.com’un haberine göre Rus basınına yansıyan haberlere göre, Mayıs tatillerinde Soçi’de konaklamanın maliyeti, Türkiye’ye uçuşlara getirilen kısıtlamaların ardından iki gün içinde ortalama yüzde 50 arttı. Turizm sektörü temsilcileri, “Bazı işletmeler fiyatları yüzde 20, bazıları yüzde 100 arttırdı. Ortalama olarak fiyat artışı yüzde 50’ye denk geliyor” şeklinde konuştular.

Turizm sektörü temsilcileri, “Bazı işletmeler fiyatları yüzde 20, bazıları yüzde 100 arttırdı. Ortalama olarak fiyat artışı yüzde 50’ye denk geliyor” dediler.

 

Soçi Otelciler Birliği Başkanı Anna Netyagina, Soçi’ye talebin zaten yüksek olduğunu, Türkiye kararı açıklanmadan önce de doluluk oranının yüksek seviyeye çıktığını, önceden tercihini Soçi’den yana yapanların karlı çıktığını söyledi.

 

Soçi’de özellikle beş yıldızlı mekanların fiyatlarının ikiye katlandığı, geç kalanların daha çok kiralık daire bulma şansı olduğu belirtiliyor.

 

Uzmanlara göre Soçi’de konaklama fiyatları ancak Türkiye’nin 1 Haziran’dan itibaren yeniden açılmasından sonra düşmeye başlayabilir.

Yorum Yaz