We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel TANITIMA 2 MİLYON EURO HARCAYACAK

TANITIMA 2 MİLYON EURO HARCAYACAK

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

İsviçre merkezli Türk tur operatörü Bentour Reisen, 2018 kataloğunu Antalya’da düzenlediği bir etkinlikle tanıttı. Her yıl düzenlediği ‘Comedy Night’ acente buluşmasına Avrupa’nın değişik ülkelerinden çok sayıda acente getiren Bentour’un CEO’su Deniz Uğur, şirketin 2018 hedeflerine ilişkin de bilgiler paylaştı.

Bentour CEO’su Deniz Uğur, Pazarlama Müdürü Christian Hauk, Ürün Müdürü Diter Reiser, Finans Müdürü Işın Körtel ile Sun Express CEO’su Bentour’un 2018 programının tanıtımı sırasında Antalya’da basın mensupları ile bir araya geldi.

”KRİZ DÖNEMİNDE GÜÇLENDİRDİK”

Türkiye’nin 2016’da ve 2017’de diplomatik krizler nedeniyle zorluklar yaşadığını kaydeden Deniz Uğur, ”Biz tur operatörleri olarak kriz dönemini iyi değerlendirdik ve kendimizi güçlendirdik. Sadece Türkiye’yi değil başka destinasyonları da sattığımız için sayılarımız arttı.” dedi.

”ÖNÜMÜZDEKİ YIL 150 BİN TURİST GETİRECEĞİZ”

Önümüzdeki yıl Türkiye’ye 150 bin turist getirmeyi hedeflediklerini kaydeden Uğur, ”Katma değeri yüksek turist getirmek istiyoruz. Buraya getirdiğimiz 550 acente Türkiye’yi satan acenteler ve gelecek yıl daha iyi satacaklar.” şeklinde konuştu.

”TANITIMA 2 MİLYON EURO HARCAYACAĞIZ”

”Bizim ana işimiz tanıtım” diyen Deniz Uğur şirketin gelecek yılki tanıtım bütçesini 2 milyon euroya yükselttiklerini kaydetti. Uğur, ”Hem acentelere hem de otellere ödemelerini zamanında yapıyoruz. Bu konuda çok güçlüyüz. Orada Türk bayrağını taşıyoruz ve daha çok çalışmamız lazım. Ne otellerimizi ne acentemizi ne de hava yolu şirketlerini zor durumda bırakıyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Bu yıl Bentour’un aldığı rezervasyonlarda yüzde 60 artış olduğunu açıklayan Uğur, ”Otelciler bu sene erken rezervasyonları uzatmayacaklar. Çok yakında fiyatlar yükselmeye başlayacak. Artık modern sistemler çalışıyor ve son dakikaya çok yer kalmayacak zaten. Bence seneye Türkiye fiyatları baya bir artacak.” değerlendirmesinde bulundu.

”GENEL BİR GENİŞLEME POLİTİKASI İZLİYORUZ”

Şirketin Ürün Müdürü Dieter Reiser ise, ”Genel bir genişleme politikası ile ilerliyoruz. Yıllardır verdiğimiz Ben Swiss ödüllerimiz var. Kriterlerimizi karşılayan 43 otele bu yıl da ödül vereceğiz. Bu yıl kataloğumuza Ben Group Hotel kategorisini ekledik. Bunlar Delphin ve Stone gruplarına ait otellerden oluşuyor. Başka destinasyonlara da operasyon yapmaya başlıyoruz. Türkiye’de uyguladığımız kalite anlayışını, şimdi yeni girdiğimiz destinasyonlara da taşıyacağız.” dedi.

SUN EXPRESS CEO’SU BISCHOF: TÜRKİYE ÖZ DESTİNASYONUMUZ

Toplantıda konuşan SunExpress CEO’su Jens Bischof ise şu değerlendirmelerde bulundu:

Bu yılki ITB Fuarında açıkladığımız gibi, 2017 Türkiye kapasitemizi arttırdık. Geçen yıl ilave yüzde 20 kapasite artışı yaptık Türkiye’ye. Öz destinasyonumuz Türkiye’ye güvenerek, 2018’de de başarılı bir sezon geçireceğimizi düşünüyoruz.

”ANTALYA PAZAR PAYIMIZ YÜZDE 50”

Şu anda Avrupa’dan Antalya pazar payımız yüzde 50, İzmir’e dönük uçuşlardaki pazar payımız ise yüzde 80. Şimdi ilave destinasyonları da programımıza aldık. Rusya, İran gibi ülkelerden yeni uçuşlar başlatıyoruz. SunExpress için Bentour güvenilir bir partner. 2018’de Türkiye’nin iyi olacağına dair güvenimiz sonsuz.

”İŞİN ÜZERİNE CESARETLE GİTTİK”

Bentour’un esnek yapısı sayesinde kriz döneminde işin üzerine cesaretle gidebildik. 2018 rezervasyonları oldukça iyi. Bu şekilde devam edeceğini umuyoruz. SunExpress’in yaptığı Türkiye operasyonları gerçekten cesaret ister. Bu sene sayıları daha da yukarı çekmeye çalışıyouz.”

2018 KATALOĞUNU TANITTI

Bentour Reisen, etkinlik kapsamında 2018 kataloğunu da tanıttı. Avrupa’nın değişik ülkelerinden 550 acentenin katıldığı katalog tanıtım toplantısı Gloria Hotel’de yapıldı.

Şirketin Pazarlama Müdürü Christian Hauk ve Ürün Müdürü Diter Reiser tarafından yapılan sunumda, Bentour’un 2018 programına ilişkin şu bilgiler verildi.

352 OTEL KATALOGDA

Bentour’un 500 sayfadan oluşan 2018 Türkiye kataloğunda 352 otel bulunuyor.

2018 kataloğunda Kapadokya ve İstanbul’un yanında mavi turlar da yer alıyor.

GLORIA VERDE VE KEMPİNSKİ’DE YENİ KONSEPT

Bentour’un yeni konsepti Ben Swiss Villa, Gloria Verde ile Kempinski Hotel The Dome’da bu yıl başladı. Bu otellerde özel servis öne çıkacak.

Delphin Imperial, Susesi ve Sueno’da ise Ben Swiss Lagoon konsepti hayata geçiriliyor.

Şirket, 40 olan Ben Swiss Club tesisi sayısını 2018’de 43’e çıkarıyor. Bir otelin Ben Swiss Club’a üye olabilmesi için, yüzde 90 ve üzeri önerme, müşterisinin yüzde 40’ının Batı Avrupalı olması, üç dil bilen personel istihdam edilmesi, hijyen, denize ve havuza ulaşım ve ulaşımın sürekliliği, diyet büfesi gibi koşulları yerine getirmesi gerekiyor.

STONE VE DELPHIN GRUPLARINA BAĞLI OTELLERLE ”BEN GROUP HOTEL”

Bentor’un ”Ben Group Otel” isimli yeni bir uygulaması daha başladı. Bu grupta, Delphin Grubu’ndan ve Stone Grubu’ndan toplam 14 otel yer alıyor.

Bentour, İspanya ve Yunanistan’da da ürün yelpazesini genişletiyor. 16 ülkede 184 otelin yer aldığı 196 sayfalık Bentour Select kataloğu çıkarıldı. Bu otellerden 14 tanesi aynı zamanda Ben Swiss Club üyesi.

Bentour bu yıl İtalya’yı da programa aldık.

2018 kataloğunda su kaydırağı bulunan 50 aile oteli var. Katalogda yer alan otellerden 14 tanesinin havuzları düşük sezonlarda ısıtılıyor.

Bentour’un çalıştığı 300 otelde otomatik danışmanı (kiosk cihazı) var.

Katalog tanıtımı toplantısında, Glora Hotels, Ston Hotels ve SunExpress’in temsilcileri de katılarak birer sunu yaptı.

Bentour’un en büyük partnerlerinden Sun Express’in Satış Müdürü Ender Turgut yaptığı konuşmada; ”4 milyar dolara denk gelen 50 yeni uçak siparişi verdik. Bu uçaklar daha konfor öncelikli. Sun Eco, Sun Premium gibi uçuş paketleri var ve opsiyonel olarak seçilebiliyor. 9.99 euroya ekonomik menüler oluşturduk. Yeni uçaklarımız hem daha az yakıtla daha uzak destinasyonlara uçabiliyor hem de daha konforlu.”

dedi.TurizmGüncel

Yorum Yaz