We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel TEZ TOUR, ANI TUR’A MI SATILACAK?

TEZ TOUR, ANI TUR’A MI SATILACAK?

Anı Tur’un Tez Tour’un çoğunluk hissesini alarak güçbirliğine gideceği belirtiliyor Anı Tur Yönetim Kurulu Başkanı Veli Çilsal iddialar ile ilgili konuştu.

TEZ TUR ANI TUR

Daha önce Crystal Grubu tarafından alınacağı söylentileri çıkan Tez Tour için şimdi de iç turizmdeki gruplardan Anı Tour’la ortaklık iddiaları gündeme geldi.

Anı Tur Yönetim Kurulu Başkanı Veli Çilsal Anı Tur’un yurtiçi firması olarak Rusya pazarının güçlü isimlerinden Tez Tour ile güçbirliğine önem verdiğini belirterek her iki tarafın geçtiğimiz hafta Antalya’da Amara Dolche Vita Otel’de bir araya gelerek görüştüklerini söyledi.

Anı Tur’un Tez Tour’un % 55 çoğunluk hissesini almasının gündeme geldiğini kaydeden Çilsal, Tez Tour’un aynı isim altında Rusya operasyonlarını sürdürmesi, ancak yönetimin Anı Tur’da olması ve borçlarının yapılandırılması türünden bir modelin konuşulduğunu aktardı. Çilsal, Tez Tour ile görüşmelerin sürdüğünü, tarafların belirli bir noktaya geldiğini, ancak durumun önümüzdeki günlerde netlik kazanacağını belirtti.

Anı Tur bünyesindeki Aurum Otelleri Genel Koordinatörü Kaan Yurdakan da turizmgazetesi.com’a verdiği bilgide, otelcilik alanında da her iki grubun işbirliği yapmasının planlandığını, Aurum ve Tez Tour bünyesindeki Amara otellerinin birleştirilerek büyük olasılıkla Amara markası altında pazarlanmasının söz konusu olduğunu ifade etti. Yurdakan, Kuşadası ve Didim’deki yeni otel yatırımları ile birlikte 5 bin odayı aşkın bir portföye ulaşılacağının altını çizdi.

Yorum Yaz