We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel YEPYENİ BİR TURİZM DALI “ÖLÜMLE YÜZLEŞMEYE VAR MISIN?”

YEPYENİ BİR TURİZM DALI “ÖLÜMLE YÜZLEŞMEYE VAR MISIN?”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Oktay KÖYLÜ

oktay köylü

Bazıları hayatının anlamını aşkta, bazıları ise dinde, futbolda, müzikte bulmaya çalışır.

 Bazıları da heyecanda ve hatta ölümle yüzleşmede…

 “İşte hayatın anlamı ne olabilir ki?” sorusuna hiç cevap bulamayan ve hatta biraz da sıyırmış olanların hedef seçildiği yepyeni bir turizm dalı ve sloganı VAR ARTIK:

 Arayın, sizi rehin alalım!

S ON  G ERÇEK adlı şirket, ekstrem sporların kesmediği, daha fazla heyecan arayan müşterilerine sıra dışı bir hizmet veriyor. Şirket , bin Euro karşılığında sınırlarını zorlamaya istekli müşterisinin elini ağzını bağlayıp kaçırıyor. İsteğe göre kaçırma olayına araba veya tekne takibi, helikopterle kaçış senaryoları da eklenebiliyor. Tabii böylece ücret de katlanıyor.

Müşteri şirkete ne istediğini bildiriyor…

Ardından şirket de isteğe uygun bir senaryo yazıyor. Unutamayacağı psikolojik bir şok yaratılacağı garantisi verilen müşteriyle tüm sorumluluğun  kendisine ait olduğu yolunda bir sözleşme imzalatılıyor. Müşteri, olayın ne zaman başlayacağını asla bilmiyor. Şirket elemanları, birkaç gün süren kaçırmanın ardından eylemi gerçekleştiriyor. Kimi müşteriler fobileriyle yüzleşmek amacıyla diri diri gömülmek istiyor. Kaçırılmanın yanı sıra, sürat teknesiyle uyuşturucu kaçakçılığı, morgda bir gece geçirmek için veya kendi cenaze törenine katılmak için talepte bulunanlar da var.

 İşte bu yeni buluştan esinlenerek otelcilere ve Charter şirketlerine önerim:

 “Event” programınıza yeni “Arayın, sizi rehin alalım” etkinliğini de  katın. Hatta bir taşla birçok kuş da vurmanız da mümkün. Nasıl mı?

 İşte bu tür  Event’ lere örnekler:(Cümle sonunda (Parantez) içindekiler gerekli olan doğru zamanlamanız)

 ***Otelde olay çıkarıp (ki bu zor değil: Güzellik yarışması organize edip ödülü çirkin bir kadına verin) toplu rehin alma.(Otel “short”a girdiği gecelerde .)

 ***Dönüş uçağı için havaalanına giderken otobüsü saldırıya uğratmak ve rehin almak .(Dönüş uçağının”short”a girdiği zamanlarda çok işe yarar.)

 ***Atrium’u olan otellerde müşteriyi en üst kattan gözleri ve elleri bağlanmış şekilde aşağı atmak. Bungee Jumping usulü.(Çok şikayet alan oteller için.)

***Otel G.Md.ünü rehin almak.(Otel sahibinin G.Md.üne  küstüğü zaman.)

***Karınızı rehin almak (“….artık bu ukalaya bir ders vermek gerekiyor” diye bunaldığınız zaman.)

 Sizin de önerileriniz varsa lütfen yazın.. .Zira “Hakiki Son Gerçek ” şirketini kurmayı düşünüyorum.

Sevgi ve sevdiklerinizle kalın.

Yorum Yaz