Thomascook Geri Döndü

Güncel 14 Eylül, 17:25'de eklendi

Thomas Cook Geri Döndü

Bir çevrimiçi seyahat acentesi (OTA) olarak yeniden tasarlanan, bir zamanlar dünyanın en büyük turist gruplarından biri olan, daha mütevazı bir operasyonla olmasına rağmen, 14 Eylül’de resmi olarak tekrar faaliyet göstermeye başladı.

Travelweekly’nin bildirdiği gibi, Çinli Fosun grubuna ait OTA, Birleşik Krallık Sivil Havacılık Otoritesi tarafından verilen Atol lisansını aldıktan sonra artık yeniden  faaliyetlere başlayacak.  ATOL’un, tur operatörlerinin veya havayollarının iflası durumunda tüketicileri tazminat fonu koruyan bir İngiliz sertifikasıdır.

Thomas Cook Tourism (UK) Company Limited, 11806 lisans numarası aldı ve bu ay için 364 yolcu taşıma iznine sahip olacak. Kaynaklar, şirketin hedefinin hayatının ilk yılında 50.000 yolcu taşımak olacağını belirtiyor.

Thomascook.com web sitesinde görülebileceği gibi, fikir, markanın tanınmaya devam ettiği İngiliz pazarında faaliyet göstermek ve Avrupa’da güneş ve sahil destinasyonları (Balear Adaları, Kanarya Adaları ve anakara İspanya ve Yunanistan gibi) sunmak olacaktır. , Türkiye, Kıbrıs, Malta, İtalya veya Portekiz), Kuzey Afrika, Karayipler ve Kuzey Amerika ve Hindistan’daki varış noktaları. Ayrıca Avrupa’nın belli başlı şehirlerine şehir molaları da sunuyorlar. Bu, Avrupa’dan Çin’e seyahat etmek istediklerine dair orijinal söylentilerden ayrı olacaktı.

Fosun Turizm Grubu, Thomas Cook markasını Casa Cook ve Cook’s Club ile birlikte 12 milyon Euro’ya satın aldı. Asya grubu, hisselerin% 18’iyle Thomas Cook geçidinin en büyük hissedarı oldu. Aslında Asya şirketi, yeniden sermayelendirme projesinin turist grubunu kurtarabilecek önemli bir parçasıydı. TC’nin Touroperation bölümünün% 75’i ve havayolu bölümünün% 25’i karşılığında 495 milyon euro katkıda bulunmayı teklif etti. Ancak operasyonda yer alan alacaklı bankalardan gelen talepler nedeniyle plan başarısız oldu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.