We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa DÜNYA FİLENİN SULTANLARI ŞAMPİYON!

FİLENİN SULTANLARI ŞAMPİYON!

GM Haber Merkezi

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 FIVB Milletler Ligi finalinde Çin’i 3-1 mağlup ederek şampiyon oldu. Filenin Sultanları, bu şampiyonluğun ardından dünya sıralamasında 1 numaraya yükseldi.

FIVB Milletler Ligi yarı finalinde karşılaştığı ABD’yi üstün bir oyunla 3-1 yenerek finale yükselen A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Final’de Çin ile karşılaştı. Bu karşılaşmada Çin’i de 3-1 yenen kadın millilerimiz şampiyon oldu.

filenin sultanları

MİLLETLER LİGİ’NDE EN DEĞERLİ OYUNCU MELİSSA VARGAS OLDU

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın şampiyonluğunda önemli katkısı olan Melissa Vargas, turnuvanın en değerli oyuncusu (MVP) seçildi.

A MİLLİ KADIN VOLEYBOL TAKIMI’NDAN 3 OYUNCU RÜYA TAKIM’DA

Rüya Takım’da A Milli Kadın Voleybol Takımı’ndan 3 oyuncu yer aldı. Zehra Güneş, Milletler Ligi’nde en iyi 1’inci orta oyuncu oldu. Gizem Örge, en iyi libero seçildi. En iyi pasör çaprazı ödülü ise Melissa Vargas’a verildi.

filenin sultanları

BAKAN OSMAN AŞKIN BAK’TAN A MİLLİ KADIN VOLEYBOL TAKIMI’NA TEBRİK

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, 2023 FIVB Kadınlar Milletler Ligi’nde Çin’i mağlup ederek şampiyonluğa ulaşan A Milli Kadın Voleybol Takımı için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Dr. Osman Aşkın Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“A Milli Kadın Voleybol Takımımızın, 2023 FIVB Kadınlar Milletler Ligi final karşılaşmasında Çin’i mağlup ederek şampiyonluğa ulaşması, ülke voleybolu adına büyük bir gurur kaynağı. Sonuna kadar mücadele ederek, bize bu mutluluğu ve heyecanı yaşatan A Milli Kadın Voleybol Takımını yürekten kutluyor, şampiyonluğa uzanan bu yolda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Yorum Yaz