We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel THY 90 yaşında

THY 90 yaşında

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları (THY) bugün 90’ıncı yaşını kutluyor. 20 Mayıs 1933’te 5 uçak ve 30’dan az çalışanla yola çıkan THY 90 yıl sonra bugün yoluna dünyanın en fazla ülkesine uçan hava yolu olarak devam ediyor.

THY Yön.Kur.Baş. Ahmet Bolat

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, THY’nin 90’ıncı yaşını sosyal medya hesabından yaptığı şu açıklamayla kutladı:

“Bugün, Türk Hava Yolları’nın kuruluşunun 90. yılını büyük bir gurur ve sevinç ile kutluyoruz. 20 Mayıs 1933’te 5 uçak ve 30’dan az çalışanla başlayan yolculuğumuz, bugün dünyanın en fazla ülkesine uçan hava yolu olarak devam ediyor. Türk Hava Yolları 414 uçaktan oluşan bir filo ve 75 bini aşkın çalışanıyla, Avrupa’nın en büyük network taşıyıcısına dönüşmüş durumdadır.
2003 yılına kadar Türk Hava Yolları, lokal bir havayoluydu. 2003 yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan dönüşüm vizyonunu başlattıktan sonra, Türk Hava Yolları ile Türk sivil havacılığında büyük bir gelişme yaşandı. 2003 yılında 65 uçakla 10 milyon yolcu taşırken geçtiğimiz sene 395 uçakla 72 milyon yolcu taşıdık. Butikten zirveye uzanan bu yolda Ortaklığımızın son 18 yılına bilfiil katkı sağlamış biri olarak ben, elde ettiğimiz bu başarıdan büyük mutluluk, bir Türk vatandaşı olarak ise gurur duyuyorum.
Geçtiğimiz günlerde gelecek 10 yıla ait hedeflerimizi belirledik ve kamuoyu ile paylaştık. Tüm çalışanlarımızın gayret ve fedakarlıklarıyla markamızın 100’üncü yılını kutlayacağımız 2033 yılında, uçak sayımız 813’e, çalışan sayımız 150 bine, yolcu sayımız 171 milyona ve gelirimiz ise 52 milyar dolara yükselecek. Ülkemizin milli bayrak taşıyıcısı olmanın verdiği sorumlulukla ve dünyanın en çok ülkesine uçan hava yolu olmanın gücüyle, markamızı daha nice başarılarla buluşturma azim ve gayreti içinde olacağız.”

Yorum Yaz