We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel TUI ALMANYA’DA ÜST DÜZEY AYRILIKLAR SÜRÜYOR

TUI ALMANYA’DA ÜST DÜZEY AYRILIKLAR SÜRÜYOR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.
TUI Almanya’da bu yıl içinde kendi isteği ile ayrılan 3 tepe yöneticisinden sonuncusu COO Oliver Dörschuck oldu.
 Avrupa seyahat pazarının lider grubu TUI’nin Almanya kolunda tepe yönetiminde yaprak dökümü sürüyor.
Yılı önemli artışla kapatan İngiltere ve Kuzey ülkelerinin aksine kayıpla kapatan Almanya’da tepe yönetiminde de kan uyuşmazlığı olduğu ifade ediliyor.
Grubun havayolu şirketi TUIfly’ın tepe yöneticilerinden Dieter Nirschl ve otel markalarından Robinson’un tepe yöneticisi Ingo Burmaster’den sonra son olarak TUI Almanya’dan ayrılacağı açıklanan COO (işletmeden sorumlu tepe yöneticisi) Oliver Dörschuck, şirketten bu yıl içinde kendi isteği ile ayrılacak üst düzey yönetici olacak.
TUI Almanya’da 14 yıldır görev yapan ve 2012’den beri tepe yönetiminde görev alan 43 yaşındaki COO Oliver Dörschuck’un başka bir teklifi değerlendirmek üzere ayrılacağı bildirildi.
2015’te TUI Almanya CEO’luğundan ayrılan Christian Clemens’in yerine en büyük CEO adayı olarak gösterilen Oliver Dörschuck değil, şu anki CEO Sebatian Ebel getirilmişti.

Marek Andryszak
Oliver Dörschuck’tan boşalacak COO pozisyonuna ise 43 yaşındaki Polonya asıllı Marek Andryszak’ın getirileceği belirtiliyor. TUI Polonya’da 8 yıl görev yapan Marek Andryszak haziran ayında TUI’nin şirketlerinden L’tur’un yönetim kurulu başkanlığına getirilmişti. Andryszak’ın bu görevini de yanı sıra sürdüreceği ifade ediliyor.

Yorum Yaz