We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel TUI ve EasyJet’te personel sıkıntısı

TUI ve EasyJet’te personel sıkıntısı

İngiltere’nin önde gelen iki tur operatörü ve hava yolu şirketi TUI ve EasyJet, personel sıkıntısı nedeniyle ilginç kararlar aldı.

TUI Airways: Yiyecek-içeceğinizi kendiniz getirin

İngiltere’nin önde gelen iki seyahat şirketi TUI ve EasyJet ciddi şekilde personel sıkıntısı çekiyor.

Personel eksikliği nedeniyle uçak içi servis vermekte zorlanan TUI, yolcularına, “yiyecek ve içeceğinizi yanınızda getirin” dedi. Şirketin yaşadığı personel sıkıntısının kısa ve orta mesafeli uçuşları etkilemeye başlayacağı bildirildi. Şirket, “Yemek tedarikçilerimizdeki personel sıkıntısı nedeniyle uçaklarda maalesef yiyecek ve içecek hizmetleri sınırlı olarak verilecektir. Bu nedende isteyen yolcular kendi yiyecek/içeceklerini ve alkolsüz içeceklerini kabine getirebilirler.” açıklamasında bulundu.

EasyJet koltuk söküyor

Personel sıkıntısı nedeniyle EasyJet de ilginç bir karar aldı. Şirket, uçaklardaki bir sıra koltuğu kaldırarak daha az kabin görevlisi çalıştırmayı planlıyor. Plana göre, A319 uçakların arka tarafındaki koltuklar kaldırılarak yolcu sayısı 150 ile sınırlanacak ve böylelikle uçuşlar 4 yerine 3 kabin görevlisi ile yapılacak

Bu planın hava yolu şirketine operasyon esnekliği ve dayanıklılık kazandıracağını ileri süren EasyJet, bu yaz İngiltere’deki A319 filosunu 150 koltuk ile uçuracağını duyurdu.

Yorum Yaz