We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Güncel TUI, Yaz Turizmi İçin İyi Hazırlanan Ülkeleri Açıkladı!

TUI, Yaz Turizmi İçin İyi Hazırlanan Ülkeleri Açıkladı!

TUI, Yaz Turizmi İçin İyi Hazırlanan Ülkeleri Açıkladı!

TUI CEO’su Fritz Joussen, koronavirüs tedbirlerinin gevşetilmesiyle birlikte ilk tur düzenleyecekleri ve yaz turizmi için iyi hazırlanan turistik bölgeleri açıkladı.

Fritz Joussen

TUI CEO’su Fritz Joussen, bazı Avrupa ülkelerinin tatil sezonuna çok beklemeden başlayabileceğini söyledi. Ülkelerin sınırlarını açmasını beklediklerini belirten Joussen en kısa sürede Akdeniz’e yönelik turlara başlamak istiyoruz, dedi.

Türkiye Listede Yok

Joussen, bütün tatil destinasyonları için sağlık önlemleriyle ilgili bir kontrol listesi hazırladıklarını ifade ederek” Sadece sağlık açısından güvenli olan bölgelere yönelik tur paketleri sunacağız. İlk tur düzenleyeceğimiz yer Mallorca. Çünkü Mallorca’daki oteller bir test çalışması yaptı. Ve bunun sonucunda otellerin hemen misafir kabul etmeye başlayabileceği tespit edildi. Yunanistan, Kıbrıs, Hırvatistan, Bulgaristan, Avusturya ve Danimarka’da yaz turizmi için iyi hazırlandı” açıklamasını yaptı.

14 Haziran’a kadar sürecek yasağı doğru bulmuyorum

Joussen, turlara başlayabilmek için önce Almanya sınırlarını açmalı, dedi. Avrupa’da 14 Haziran tarihine kadar devam edecek seyahat yasağını doğru bulmayan Joussen, her ülke veya bölgenin kendi durumuna göre değerlendirme yapılması gerektiğini söylüyor.

Uçaklarda maske takılmalı

Uçaklarda yüz maskesi takmanın doğru olduğunu düşünen Joussen, 2021 için rezervasyonlarda artış öngördüklerini belirtti.  Joussen, “Uzun kuyruklar olmayacak, havalimanlarının sunduğu sıcaklık ölçümleri olacak.” diye konuştu.

 

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

Yorum Yaz