We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali’ne 750 bin kişi katıldı

Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali’ne 750 bin kişi katıldı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali’nde 7 günde 750 bin katılım oldu. Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali 8’inci gününde de coşku ile devam ederken festival kapsamında verilen konserlere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un açılışını yaptığı Kapadokya Balon ve Kültür Festivali kapsamında; Paşabağları Vadisi, Avanos Amfi Tiyatro ve Göreme’de kurulan üç büyük açık hava sahnesinde konserler gerçekleştirildi. Simge Sağın, Madrigal, Murat Dalkılıç, Ziynet Sali, Sinan Akçıl, Alişan, Oğuzhan Koç gibi sanatçıların yer aldığı konserlere vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Binlerce Nevşehirli vatandaşın yanı sıra yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından da etkinliklere katılım yoğun oldu.

Bakan Ersoy, 30 ayrı noktada, 300’den fazla etkinlik gerçekleştirildiğini belirtirken, etkinliklere 7 günde 750 bin vatandaşın katıldığını ifade etti. Ersoy, “İnşallah bugün ve yarınki etkinliklerle birlikte 1 milyon katılımcıyı geçmeyi planlıyoruz” dedi.

Özel figürlü balonlar, Kapadokya’da gökyüzünü süsledi

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali’nde 12 ülkeden getirilen, üzerinde farklı figürlerin olduğu 22 balon, gökyüzünü renklendirdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde, ‘Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali’ düzenledi. 13 Ağustos’a kadar sürecek olan festival kapsamında, bölgeye 12 ülkeden 22 balon getirildi. Kalp, rozet, Türk bayrağı, dondurma, roket, çizgi film karakteri ve uçak figürlü sıcak hava balonları, sabahın erken saatlerinde, Göreme beldesinden havalandı. Yerli ve yabancı turistler, gökyüzünde güzel görüntüler oluşturan sıcak hava balonlarıyla fotoğraf çektirdi.

Etkinliği izlemeye gelen İrem Yıldız, “Nevşehir’de okuyorum. Daha önce de buraya geldim ama balon festivaline ilk defa katılıyorum. Özel tasarımlı balonlar gerçekten harika. Burada çok farklı balonlar var. Türk bayraklı ve dondurma desenli balon gördüm. Bütün balonlar görsel olarak çok güzel” diye konuştu.

Azerbaycan’dan gelen Aynur Seyitberli ise “İkinci kez Kapadokya’dayım. Burada festival olduğunu bilmiyorduk. Geldikten sonra öğrendik. Festivalde olduğum için çok mutluyum. Buradaki etkinlikler çok hoşumuza gitti. Balonlar çok güzel” dedi.

Yorum Yaz