We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel TURİST GELMESİN DİYE YÖNTEM GELİŞTİRDİLER!

TURİST GELMESİN DİYE YÖNTEM GELİŞTİRDİLER!

  Yabancı turistlerin akını ile adeta boğulan kanallar kenti Venedik’e giriş ve çıkışlar numeratörden sıra numara ile gerçekleşecek.

Son Paskalya tatilinde bir günde 300 bin turisti ağırlayan İtalyan kentinde yaşanan kaos üzerine Belediye Meclisi bir sürü önlemler aldı ve bunu oylama ile kabul etti.

Buna göre, Venedik kentinin stratejik giriş ve çıkışlarına konulacak kameralar aracılığı ile turistlerin numaratörden alacakları sıra numarasıyla sayıları saptanılacak ve günlük önlemler alınacak. Günde en fazla 100 bin turistle kısıtlanacak girişlerle yaz boyunca Venedik’in nispeten nefes alınacağı beklenmekte.

Venedik Belediye Başkanı Luigi Bugnaro, Venediklilerin aşırı turist yüzünden kentte yaşayamaz hale geldiklerini tarihi eserlerin tahrip edildiğini, restoranların ve cafelerin ihtiyaca yanıt veremediğini ve kanallar arasındaki dar sokaklarda insanların yürümek ve ilerlemekte zorluk çektiğini belirterek “Yeni yöntemle başarısız olursak turnike sistemini bile deneyebiliriz” dedi. Venedik’te dijital kameraların konulacağı  giriş yerleri  Ponte Calavatra, Ponte dei Scalzi, Ponte del Perfetto, Ponte dei Tre Ponti olarak belirlendi.

Reha Erus / CNN TÜRK

Yorum Yaz