We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Turizmci zorda

Turizmci zorda

NBK Touristic Genel Müdürü Recep Yavuz ise Rusya’dan turist getiren ve zor durumda kalan tur operatörleri ve acentelerin rehberlerle çalışanlarını işten çıkarmak zorunda kaldığını söyledi. Pandemi sürecinde 2021 yılınsa Antalya’nın 9 milyon turist ağırlayarak dünyada ‘Parlayan Yıldız’ olduğunu vurgulayan Yavuz, şöyle devam etti.

 

Dünya Gazetesi’nden Fikri Cinokur’un haberinde turizmin son durumunu değerlendirdi. Haberde Recep Yavuz konuyla ilgili ; ‘’Savaş uzadıkça umutlar azalıyor. Hele bu savaş, sadece savaş halindeki ülkelerin insanlarını değil, siyasi ve ekonomik olarak İskandinavya’dan Afrika’ya, Çin’den Amerika’ya bütün dünyayı ilgilendiriyor. Ve korkarım dünya üzerinde yarattığı hasar Covid 19 dan daha yüksek ve kalıcı olacak.’’ Antalya’nın sevilen, tercih edilen, dünya sıralamasında ilk 10’da yer alan önemli bir turizm şehri olduğunu anlatan Recep Yavuz, şöyle devam etti.

 

‘’Turizm, Antalya’nın gelir kaynağı. 60 ülkeden turiste tatil imkânı sunan bu şehrin dış dünyadaki dalgalanmalardan etkilenmemesi imkansız. Antalya, Ukraynalılarla Rusların en yoğun olarak bir arada tatil yaptığı şehir. Antalya turizminin uzun zamandır değişmeyen beşlisi Rusya, Ukrayna, Almanya, İngiltere ve Polonya turizmin belkemiğini oluşturuyor. Bu 5 ülke son 5 yıldır Antalya turizminin en az yüzde 70’ini oluşturuyor. Rusya ve Ukrayna özellikle kriz yıllarında yüzde 50’nin üzerinde bir yoğunluğa sahip.’’

Yorum Yaz