We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel Turizmde sıradışı bir otel ‘Lucky Monkey’

Turizmde sıradışı bir otel ‘Lucky Monkey’

Antalya’ya farklı bir otel kimliği kazandırma dürtüsüyle yola çıkan Lucky Monkey Hotel, misafirlerine kendini şanslı hissettirmeyi amaçlıyor.  Otelin Genel Müdürü Tayhan Şimşek standartların dışına çıkan, özgürlüğüne düşkün, bağımsız, farklı bir yaşam tarzı ve kişiye özel servis sunmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Dünyada birçok örneği olan, ancak ülkemizde ve Antalya’da henüz tanışmamış “HIP: Highly Individual Place for Highly Individual People” güzel Türkçemizde en iyi ifade ile “Nev-i Şahsına Münhasır” bir tesis olduklarını belirten Şimşek; “HIP” otelcilik anlayışını kendi otellerinde de uygulamaya çalıştıklarını ifade etti.

HER KATTA FARKLI RENK

Her katın kendine ait farklı bir renginin olduğunu, tabaklarında ve bardaklarında maymun tasarımının haricinde her çağ ve kültür ile özdeşleşmiş ürünlerin tercih edildiğini ifade eden Şimşek , binanın arka cephesindeki mural çalışmasında her insanın kendine ait bir dünyası ve kafası olduğunu ve gelen misafirlerin kendine ait özel hissedecekleri yaşam tarzı ile gastronomik tecrübeler, kahve, kokteyl ve Lucky Monkey kafası olarak geliştirdikleri özel servis anlayışıyla gelecek sezona hazırlandıklarını paylaştı. Otelin havuz kısmındaki duvarda bulunan grafiti çalışmasında; 1968 yapımı Stanley Kubrick’in 2001: A Space Odyssey filmine atıf ve Charles Darwin’in Evrim teorisine göndermelerde bulunan ve Maymun vs. İnsan sarmalında bu dünyada kaçıncı boyutta yaşadığımızı sorgulatıyor.

Tayhan Şimşek, ”Atatürk’ün “Hiç şüphesiz ki, Antalya, dünyanın en güzel yeridir” ifadesine ek olarak 400,000 yıllık falezlerin üzerinde, Erenkuş pınarının deniz ile birleştiği şehrin 6 adet Mavi Bayraklı koylarından birinde bulunan tesis, şükreden ve kendini şanslı hissedenlerin uğrak yeri olacak. “ dedi.

EN ÖNEMLİ DEĞERİMİZ İNSAN KAYNAKLARI

Otelin yatırımcıları ise Hasan Çerçiler (aynı zamanda otelin mimarı), Ahmet Öztürk ve Hüseyin Öztaş diyen Tayhan Şimşek “Yatırımcılarımız ilk otelleri ile iddialarını ortaya koydu. Önümüzdeki seneler içinde otel yatırımları yaparak Lucky Monkey Hotel yapılanmasını daha da üst  noktalara taşıma hedefindeler diyen Tayhan Şimşek, insan kaynakları en önem verdiğimiz konuların başında yer alıyor. Biliyoruz ki mutlu bir misafirin anahtarı mutlu personel. Bu yüzden İnsan kaynaklarına vermiş olduğumuz değer ile misafir memnuniyetinde de en kısa sürede üst noktalara ulaşacağız. Dedi. Marka tanınırlığı çok hız ilerledi ve yurt dışından franchise teklifleri almaya başladık bu bizi çok heyecanlandırdı süreci çok özel ilerletmeye çalışıyoruz.

EŞSİZ SUİTLER İLE KİŞİYE ÖZEL HİZMET

Biri engellilere yönelik olmak üzere 43 odası bulunan tesiste, açık ve ferah mimarisiyle, 3,60 metre tavan yüksekliğiyle, Fransız balkonlarıyla odalarının 90%’ununda deniz manzarası sunan otelde oda kahvaltı olarak  hizmet verilmektedir. Kahvaltı olarak tek veya çift kişi farkı olmaksızın oldukça geniş bir serpme kahvaltı sunan otelde, dışarıdan gelen misafirler için hafta için 14:00, hafta sonu 14:00 ‘a kadar serpme kahvaltı sunuluyor. 5. Kattaki teras süitte eşsiz manzarası, odunlu şöminesi, panoramik banyosu, terasta bulunan jakuzisi ve kırmızı tasarımıyla kişiye özel eğlence tercihleri sunan odanın oldukça farklı bir konsepti bulunuyor.

Tesis ana restaurant ve bistro lounge olmak üzere uluslararası ve yerel mutfaklardan özenle seçilmiş, Antalya’nın başarılı, genç jenerasyonunu temsil eden Sertaç Hastürk şefin yönetiminde gastronomik bir şölene davet ediyor. Bistro lounge kısmında Endonezya’dan getirtilen bambularla farklı oturma locaları, kişiyi özel hissettiren ambiyansı ve şehir merkezinde trafiğe kapalı alanda kuş cıvıltılarının içerisinde, doğayla bütünleşen, Antalya’nın ve Beydağların eşsiz manzarası ve kişiye özel servisi ile unutamayacağınız bir tecrübe sunuyor.

 HAFIZALARDA İZ BIRAKACAK

Destinasyon tanıtımının önemine vurgu yapan Şimşek destinasyon içinde destinasyon mantığıyla kolay kolay başka bir şehre nasip olmayan şehrin merkezinden denize girmek çok büyük bir fırsat ve nimet olduğunu dile getirdi. Şimşek sözlerine şöyle devam etti: ”Resortlarda turistlerin dışarıya çıkamaması, Antalya’nın güzelliklerini görememesi çok üzücü, Kale içini ve tarihi dokusunu görmek şehri ve lokal lezzetleri keşfetmek, şehrin içinde ancak bir tatil otelindeymişsiniz gibi hissedebileceğiniz, yemek kuyruğuna girmeden, kişiye özel servis anlayışıyla aynı zamanda iz bırakan HIP otelcilik anlayışını geliştireceğiz.” Dedi.

İSVİÇRE, FRANSA VE İNGİLTERE’DEN BÜYÜK İLGİ

Tatilcilerin artık pandemi ve ülkelerin farklı PCR test uygulamaları sebebiyle son dakika tatillerini tercih ettiklerine değinen Şimşek şunları kaydetti: “İsviçre, Fransa, İngiltere ve diğer ülkelerden ilk rezervasyonlarımızı aldık ve konuklarımızı ağırladık.  İnanılmaz olumlu geri dönüşler aldık.  Biz şehir merkezine yakın bir tesisiz. Ancak yurtdışında tanıtımını yaparken, şehir içinde ancak bir resorttaymış gibi hissetmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Önümüzdeki ay itibari ile bir plajımız da olacak ve otel misafirlerinin yanı sıra dışarıya da açık olacak.”

Yorum Yaz