We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel TUI Magic Life Jacaranda’dan çalışanlarına rehberlik ve psikolojik danışmanlık desteği

TUI Magic Life Jacaranda’dan çalışanlarına rehberlik ve psikolojik danışmanlık desteği

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Misafir memnuniyetinin çalışan memnuniyeti ile sağlanabileceği, Z kuşağı ile çalışmanın ise sürekli kendini yenileyen bir sistem ile gerçekleşeceğinin bilincinde olan Jacaranda, otel çalışanlarına sunduğu hizmet ile sektörde bir ilki gerçekleştirerek farklılaşmaktadır. Çalışanlarının iş hayatına daha aktif ve mutlu katılabilmesi, aile ve sosyal yaşantılarına dokunabilmesi, günlük yaşamda stres yönetme becerilerinin kazandırılması amacı ile PDR Danışmanı Yonca Sargın ile Kasım 2022 tarihinde bir iş birliğine adım atmışlardır.

Yonca Sargın 25 yıllık kurumsal yaşam tecrübesi ile otelimizdeki personellere hem iletişim ve liderlik konularında eğitimler verirken, diğer taraftan da yaptığı bireysel görüşmelerle, personelimizin ailelerindeki ve iş yerindeki taşıyamadıkları sorunlarına ortak olmakta, yüklerini hafifletmekte ve çalışanlara günlük yaşam stresiyle baş etme becerileri edindirmektedir.

Otel ekibi için düzenlenen iletişim seminerlerinde, iletişim duvarlarının aslında içimizde olduğu ve kendimizi tanıma yolculuğuyla ancak bu duvarların yıkılacağını hepimize fark ettirmiştir. Otel bünyesindeki personele, sahip olduklarımızla mutlu olmanın bireysel frekansımızı yükselteceğini ve bunun da yaşamlarımıza olumlu yansımaları olacağını her hafta gerek bireysel görüşmelerde, gerek sahada personel sohbetleriyle, aktarmakta ve hissettirmektedir.

Otel yönetiminin, personeli dinleyecek, yol gösterecek ve özel yaşamlarındaki engel olarak gördükleri noktaları paylaşacakları bir danışman imkanı sağlaması, personel tarafından oldukça motivasyon sağlayıcı olmuştur.

Yorum Yaz