We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Türkiye Festivali, Ruslardan Büyük İlgi Gördü

Türkiye Festivali, Ruslardan Büyük İlgi Gördü

Türkiye Festivali, Ruslardan Büyük İlgi Gördü

Rusya Federasyonu’nun başkenti Moskova’da organize edilen Türkiye Festivaline Rus ziyaretçiler büyük ilgi gösterdi.

türkiye festivali

Festival, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Birliği (TTYD) koordinasyonunda yapıldı.

Turizmciler Mutlu

Festivalde, Türkiye’nin zenginlikleri gözler önüne serildi. Rusya’dan Türkiye’ye gelen turist sayısını artırmayı amaçlayan festivalde, ciddi bir tanıtım çalışması yapıldı. Turizmciler, festival ilerleyen dönemlerde Rus turist sayısına ciddi bir katkı sağlayacak, dedi.

TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, bu sene üçüncüsünü düzenledikleri festivale ciddi bir ilgi olduğunu söyledi. “İklim koşulları uygun olduğunda Moskova’da yaşayan insanların ilgisini her zaman bekliyoruz. Festivalde gördüğümüz ilgi de bunu doğruladı” ifadelerini kullandı.

osman ayik

Osman Ayık: “Rus turist sayısını artırabiliriz”

“Bu organizasyon Rusların Türkiye’ye ilgisinin artarak devam ettiğinin bir göstergesidir. Bu tür organizasyonları sadece Moskova’da değil Rusya’nın önemli şehirlerinde de yapmalıyız. Böylece ülkemize gelen Rus ziyaretçi sayısını artırabiliriz. Bu festival bize bu noktada çok önemli bir ipucu veriyor.”

celal kilic

Moskova Kültür ve Turizm Müşaviri Celal Kılıç: “Festival, Rus turist artışına katkı sağlayacak”

“Türkiye bu pazarda çok avantajlı. Ruslar açısından Türkiye’nin her zaman birinci destinasyon olacağını umuyorum. Bu festival de kültürlerin birbirini tanımasına katkı sağlıyor. Festival Türkiye’ye Rus turist akışı ve artışı sağlayacaktır” dedi.

Daha Fazla Tanıtım

Celal Kılıç: “Kültürel faaliyetlerle ülkemizin zenginliklerini Rus turistlere daha fazla tanıtmalıyız. Ruslar Türkiye’nin farklı noktalarına da ilgi göstermeye başladı. Turisti deniz-kum-güneş’in yanı sıra bireysel turist kavramına yönelik alışveriş, dini inanç turizmi gibi turizm çeşitlerine de yöneltmeliyiz” ifadelerine yer verdi.

erkan yagci

AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı: “Turist sayısına büyük katkı sağlayacak”

“Rusya bizim için birinci kaynak Pazar konumunda. Bu festivalin özellikle yaz döneminde gerçekleştiriliyor olması pazara tanıtım anlamında ivme kazandırıyor. Festival pazara turist sayısı ve imaj açısından da büyük önem katacak. İlgi Rusya pazarının daha da büyüyebileceğine işaret ediyor. 6 milyon Rus turist sayını artırmak için turizm çeşitliliğine sahip olduğumuzu da gösteriyoruz” dedi.

 

 

Yorum Yaz