We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Türkiye’nin ilk lüks tren turu

Türkiye’nin ilk lüks tren turu

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Türkiye’nin Rus turistler için de geçerli olacak yabancılar için yeni bir premium tatil türü sunmayı planladığını duyurdu.

Atorus.ru sitesindeki habere göre, Türkiye’nin yabancı tatil severler için “Kapadokya Ekspresi” adı verilen yataklı lüks tren turu projesine imza attığı belirtilirken; İstanbul – Kapadokya arası demiryolu hattı üzerinden seyahat edecek 5 yıldızlı otel formatındaki Kapadokya Ekspresi’ndeki vagonların hepsinin yataklı olacağı kaydedildi.

 

İLK SEFER ŞUBAT 2022’DE

Lüks tren yolculuğunun İstanbul’dan ilk seferine Şubat 2022’de başlamasının planlandığını aktaran ATOR, Kapadokya Ekspresi seyahatinin kişi başı maliyetinin en az 5 bin Euro (yaklaşık 429 bin 900 ruble) olacağını vurguladı.

Kapadokya Ekspresi’nin yolcu kapasitesinin 294 kişilik olacağını aktaran ATOR Basın Servisi, trende iki lüks restoranın yanı sıra ayrı banyoya sahip çift kişilik odaların bulunacağına da değindi. Güzergahların ilk olarak Ankara – Kapadokya ve İstanbul – Kapadokya istikametlerinde başlatılmasının planlandığını aktaran Basın Servisi, her gün yapılacak seferlerle yıl içinde en az 200 bin turistin ağırlanmasının hedeflendiğini de ekledi.

 

Yorum Yaz