We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Uluslararası RESORT Turizm Kongresi kayıtları başladı

Uluslararası RESORT Turizm Kongresi kayıtları başladı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Bu yıl 13’üncüsü, 23-24 Kasım 2023 tarihlerinde Antalya Belek’te gerçekleştirilecek olan Uluslararası RESORT Turizm Kongresi için kayıtlar başladı.

Seyahat endüstrisinin tüm bileşenlerini bir araya getirerek, turizm buluşması platformu olan Kongre; AKTOB organizasyonu ile 23 Kasım’da Cullinan Otel Belek’de kokteyl prolonge ile başlayacak, NEST Kongre ve Fuar Merkezi’nde ise Kongre programı yapılacak.

Küresel seyahat ve turizm endüstrisinin gündeminde yer alan konu başlıkları, uluslararası markaların temsilcileri, çeşitli sektör uzmanları tarafından ele alınarak son gelişmeler izleyicilere aktarılacak.Kongrede aynı zamanda 2024 beklentilerine ilişkin interaktif olarak anket çalışması yapılarak, sektör profesyönellerinin öngörüleri, sonuç olarak açıklanacak.

AKTOB Başkanı Kaan Kavaloğlu kongreye ilişkin yaptığı açıklamada; “ Bu yıl 13. kez gerçekleşecek olan kongremiz, başladığından bu yana her yıl kazandırdığı ivme ile uluslararası bir kongre markası konumuna ulaştı. Kongremiz, turizm endüstrisini ilgilendiren konuların ulusal ve uluslararası boyutta araştırılması, endüstrinin geliştirilmesi hedefi ile başlatıldı.

“Turizmin Geleceği, Geleceğin Turizmi” mottosu ile gelenekselleşen kongremizde bu yıl ilk defa Dünyamızın, yaşamımızın en önemli gündem konusu olan sürdürülebilirlik kapsamında, “ Sürdürülebilir Turizm” konusu ana tema olarak ele alınacak.

Bu yıl konu başlıklarımız; Dünyada Çevrimiçi Seyahat Pazarı, Turizm Ekonomisi; Dünyada ve Türkiye’de Durum, Sürdürülebilir Turizm, Havalimanlarının Turizm Gelişimindeki Rolü, Turizm Kaynak Pazarı Almanya’da Durum, Turizmde Ürün Çeşitliliği, Deneyim ve Destinasyon Pazarlamasında Yapay Zeka ve Dijital Platformlar” olacak. Sektörümüzün çalışmalarına rehber olacak, ışık tutacak konu başlıklarının yer aldığı kongremize turizm ve turizm ile ilgili sektör paydaşlarımızı bekliyoruz. ” dedi.

Uluslararası RESORT turizm Kongresi uluslararası ve ulusal ölçekte turizm sektörünün faydalanacağı konu başlıkları ile;

* Sektörün hizmet verdiği pazarlara ilişkin öngörüler ve analizlere yer vererek, sektörün satış ve pazar stratejilerini geliştirmesine,
* Sektörün yakından bağ kurduğu finans sektör temsilcilerine yer vererek, krediler, döviz kurları gibi konulara ışık tutmasına,
* Dünyada sürekli değişim gösteren turizm trendlerinin en üst düzeyde konuşmacılar tarafından sektöre aktarılmasına,
* Turizm endüstrisi ve kamu sektörünü bir araya getirerek, soru ve sorunların daha hızlı ele alınmasına,
* Ana pazarların yanı sıra yan pazarlarında ele alınmasına olanak sağlayarak pazar çeşitlendirilmesi gibi konulara ışık tutmaktadır.

PROGRAM:

23 KASIM | KOKTEYL PROLONGE
CULLINAN HOTEL
19:30-21:30

24 KASIM | KONGRE
NEST KONGRE & FUAR MERKEZİ
09:30 – 17:30

KAYIT olmak için TIKLAYIN!

Yorum Yaz