We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Vali Şahin, “100’üncü yılımızı Antalya’da coşkuyla kutlamak istiyoruz”

Vali Şahin, “100’üncü yılımızı Antalya’da coşkuyla kutlamak istiyoruz”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Antalya Valisi Hulusi Şahin, Antalya’da görev yapan basın mensupları ile bir araya gelerek Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl kutlamaları hakkında bilgi verdi.

Antalya’da görev yapan basın mensupları ile “Basın Buluşması”nda bir araya gelen Vali Hulusi Şahin, Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl kutlamaları hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Programa; Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş, Antalya Basın Cemiyeti Başkanı İbrahim Akkaya ile yerel ve ulusal basından birçok basın mensubu katıldı.

Cumhuriyetin 100’üncü yılını kutlamanın gurur verici olduğunu ifade eden Vali Şahin; “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını Antalya’da coşkuyla kutlamak istiyoruz. Tüm Antalyalıları, Cumhuriyet coşkusunu evinden başlayarak hissetmeye ve hissettirmeye davet ediyorum. Buradan Antalyalıları sizlerin aracılığıyla tüm etkinliklere davet ediyorum” dedi.

ANTALYA BİR BAYRAK KENTE DÖNÜŞECEK

Yeni nesillere Cumhuriyetin kurucu değerlerini mutlaka benimsetmemiz gerektiğini ve 100’üncü yıl kutlamalarının da bu açıdan bir fırsat olduğunu söyleyen Vali Şahin; “Bunu başarabilmek için öncelikle Antalyalıların evlerine ulaşmayı birinci hedef olarak belirledik. Antalya merkezde 275 bin öğrencimiz var. Büyükşehir Belediyemiz, merkezdeki 4 ilçe belediyemiz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz öncülüğünde 275 bin öğrencimize bayrak hediye ettik. İnşallah Cumhuriyet Bayramımızı kutlarken, 275 bin öğrencimiz evinden bayraklarıyla hem bu coşkuyu ortak olacak hem de Antalya’yı bir bayrak kente dönüştürecekler” diye konuştu.

CUMHURİYETİN İKİNCİ YÜZYILININ ANA TEMASI SÜRDÜREREK, GÜZELLEŞTİREREK YAŞAMAK OLMALI

Vali Hulusi Şahin, “Antalya sadece bir sahil kenti, sahil beldesi değil. Bunların çok ötesinde bir şehir. Bu şehri iyi anlamamız; bu hazinenin, bu cevherin kıymetini bilmemiz lazım. Bunu yalnızca Sadece bugün itibariyle hakkını vermek yetmez, bundan sonrası için de bu kenti iyi hazırlamak ve evlatlarımıza devretmemiz lazım. Bundan daha kıymetli bir miras bırakamayız evlatlarımıza. Antalya’daki doğal, tarihi ve kültürel varlıklarımızı sadece muhafaza etmek yetmez, daha iyi koşullarda evlatlarımıza devretmemiz lazım. Belki 100’üncü yılın ana teması da bu olmalı. Başta Antalya olmak üzere Türkiye’yi daha iyi bir noktaya daha kaliteli bir hayata daha yüksek bir ekonomiye ve tarımı turizmiyle daha sürdürülebilir bir etkinliğe ulaştırmamız lazım. Tüketerek değil yaşatarak yaşamalıyız. Bunu başarmalıyız. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında ana tema olarak çalışacağız. Hep beraber hedefimiz bu olmalı. Kirleterek, tüketerek değil sürdürerek, güzelleştirerek yaşamak” dedi.

ANTALYA TURİZM FUARI’NDA DA CUMHURİYET COŞKUSU YAŞANACAK

Cumhuriyet bayramının hemen öncesinde 26-27 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Antalya Turizm Fuarı’nda da katılımcılara Antalya Valiliği’nin Cumhuriyetimizin 100. yılı anısına hazırladığı bayraklardan dağıtılacak. ATF23 29 Ekim’de Antalya cadde ve sokaklarının al bayrağımızla süslenmesine katkıda bulunacak.

Yorum Yaz