We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Yangın bölgesindeki fidanlar büyüyor

Yangın bölgesindeki fidanlar büyüyor

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 2 yıl önce çıkan orman yangınında zarar gören arazilere yangının hemen ardından atılan tohumlarından çıkan çam fidanları boy vermeye başladı.
Manavgat’ta 28 Temmuz 2021 tarihinde başlayan Akseki, İbradı ve Gündoğmuş ilçelerini de etkileyen orman yangını 10’ncu günde söndürülmüştü. Toplam 75 bin hektarlık orman ve tarım arazisinin zarar gördüğü yangının ardından başlatılan ağaçlandırma çalışmalarında tohumlama yöntemiyle dikilen çam fidanları bugün boy vermeye başladı. ‘Büyük Manavgat Yangını’ olarak kayıtlara geçen yangının ardından Orman Genel Müdürlüğü bir taraftan halen bölgede kesim yaparak temizleme çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan da fidan dikme ve tohumlama çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor.
Antalya Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, yangından zarar gören alanlarda bir buçuk yıl önce başlayan ağaçlandırma çalışmalarının son durumunu görmek için Manavgat’ta incelemelerde bulundu. Ağaçlandırma yapılan bölgeleri gezen Vedat Dikici’ye Manavgat Orman İşletme Müdürü Aydın Açıkbaş bilgi verdi. Açıkbaş, tabii ve suni tensille orman örtüsüne kavuşan sahalardaki başarı oranının yüksek olduğunu belirtti.

Yorum Yaz