We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel YUSUF ÇELİK: “BU YIL DAHA İYİ BİR TURİZM SEZONU BEKLİYOR HEPİMİZİ…”

YUSUF ÇELİK: “BU YIL DAHA İYİ BİR TURİZM SEZONU BEKLİYOR HEPİMİZİ…”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Kemer Göynük’de yer alan Karmir Resort Hotel &  Spa Genel Müdürü Yusuf Çelik, turizmdeki gelişmeleri Turizm yazarı Halil Öncü’ye değerlendirdi. 2107 yılında geçen yıllara iyi bir sezon geçirdiklerini dile getiren Yusuf Çelik, 2018’in de iyi bir sezon olacağını ümit ettiklerini dile getirdi.

Çelik yaptığı değerlendirmesinde, “ 2017 yılına bakacak olursak, önceki yıllara göre kısmen daha güzel bir yıl geçirdik. Biz 2017 yılına % 97 oranında doluluk oranlarına ulaştık. %30 oranında Rus pazarı, % 50 oranında iç Pazar ve kalan % 20’lik bölümde de karışık bir Pazar grubu konaklaması gerçekleştirdik. Burada dikkatimizi çeken şey, girdilerimizin artması bununla birlikte de maliyetlerimiz çok yükseldi. Rus profilin düşmesinde bunun etkisi oldu.  20182e bakacak olursak, şu andaki verilerimiz gayet olumlu gözüküyor. Ancak bunlar veri tabii ki. Somut bir takım rezervasyonlar var ama yaşayıp göreceğiz. Dileğimiz herhangi bir olumsuz gelişmenin olmaması” dedi.

Otelimizi kışın açık tutmaya karar verdik!

Kışın otellerini açık tuttuklarını da söyleyen Yusuf Çelik, “ Biz otelimizi açarken bir proje geliştirmiştik.  Bölgemizde alışagelmiş Rus imajını kıracağız demiştik. Yaptığımız tüm çalışmalar destinasyon tanıtımlarında da faydalı oldu. Özellikle Avrupa Pazarında, Rus Pazarında, İç pazarda ve diğer pazarlarda iyi bir tanıtım yaptık. Dolayısı ile konaklama bazında da misafirlerimize verdiğimiz hizmetten dolayı iyi bir ivme kazandık. Bunun sonucu olarak, kış turizmine de bir şekilde tesisimizi açık tutma kararı verdik. Bölgemizde düzenlenen bir takım toplantı ve konferanslar kış turizmini hareketlendiriyor. Şirket olarak, biz destek vermek üzere otelimizi açık tutma kararı aldık. Bölgemizde üç tane tesis açık. Bunlardan birisi de bizim otelimiz. Bunu gerçekleştirirken bir bedel ödeyeceğimizi biliyorduk ancak her ihtimale karşı ne olursa olsun, bölge ekonomisine katkıda bulunmak, personel istihdamına destek olmak için otelimizi açık tuttuk” dedi. Halil ÖNCÜ-KEMER

Yorum Yaz