24.5 C
Antalya
Salı, Temmuz 5, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Türk otelleri rekor enflasyona rağmen fiyatları arttırmıyor

Türk otelleri rekor enflasyona rağmen fiyatlarını %10’dan fazla arttırmadı

Antalya’daki beş yıldızlı otel sahipleri, Türkiye’deki yıllık enflasyonun %70’lik bir değere ulaşmasına rağmen, Rus turistler için konaklama fiyatlarını %10’dan fazla arttırmadı.

Ator bülteninde yer alan habere göre ulaştırma krizi nedeniyle 2022 sezonunda Rus turist akışının azalması beklentileri, Türkiye’deki tatillerin fiyatı konusunu bu ülkenin turizm endüstrisi için kilit nokta haline getirmektedir. Ruslar 2021’de tüm tatilcilerin neredeyse %40’ını oluşturuyordu.

Şimdi Rusların ana akışı, tur operatörlerinin koltuk blokları aldığı Türk Hava Yolları uçuşları ile devam ediyor. Durumu gören Türk otelciler, Ruslar için tur paketinin maliyetinin kabul edilebilir olması adına konaklama tarifelerinin büyümesini kısıtlamaktadır.

Bu pozisyon ATOR’a Türk otel işletmesinin iki temsilcisi tarafından teyit edildi. Tur operatörü Coral Travel tarafından 4-8 Mayıs’ta Rus medyası için düzenlenen Antalya basın turu kapsamında onlarla görüşmeler yapıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Uygun fiyatlı tatil yapmanın 6 şartı

TÜRK OTELLERİNDE FIYATLAR EURO CINSINDEN EN FAZLA %10 ARTTI

OTI Hotels & Resorts International’ın coo’su Hakan Yılmaz: “Türkiye’de otel fiyatlarında geçen yıla göre gözlenen artış, ülkedeki genel enflasyondan kaynaklanıyor. Nisan ayında yıllık enflasyon %69,97’ye ulaştı. Tabii ki, ülkede yükselen fiyatlar nedeniyle otelcilerin maliyetleri önemli ölçüde arttı, ancak Rus müşteriler için fiyatları% 10’un üzerine çıkarmak için ekonomik olarak haklı bir fırsatımız yok, yüksek bir fiyat etiketi ile misafirleri korkutmak istemiyoruz.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türkiye Avrupa’da en ekonomik ülke

ANTALYA RUSYA IÇIN ÖNEMLI BIR TURIST KAYNAĞI

Hava taşımacılığındaki zorlukların neden olduğu Rusya’dan gelen misafir akışındaki azalma ve Ukrayna’dan gelen misafir sayısında daha keskin bir düşüş bağlamında, Antalya otelcileri, Avrupa pazarlarından turist çekmek için aktif olarak çalışıyor ve genel olarak çok iyi bir yük elde ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türkiye Avrupa’da en ekonomik ülke

Aynı zamanda Ruslar, misafir payı açısından ilk sırada yer alan Türk otelciler için kilit segmentlerden biri olmaya devam ediyor.

OTI Hotels & Resorts Operasyon Direktörü Hakan Yılmaz’a göre, Mayıs ayında zincirin kendi beş yıldızlı otellerinde Rus misafirlerin payı her yerde ilk sırada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Uygun fiyatlı tatil yapmanın 6 şartı
GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır. GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Keyifli okumalar…

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,166TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER