We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Adaletin bu mu DRV?

Adaletin bu mu DRV?

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Almanya’da ülkenin üçüncü büyük seyahat grubu FTI ve en büyük acente zinciri RTK arasında bir veri skandalı yaşandı. Bu skandalın ardından FTI eski CEO’su Ralph Schiller ve RTK CEO’su Thomas Bösl, Alman Seyahat Birliği (DRV) tarafından istifaya zorlandı. Schiller’in yerine “C Sütunu Temsilciği” bir diğer adıyla orta ve büyük ölçekli acentelerin temsilciliği görevine Alltours Satış Müdürü Georg Welbers getirildi.

Bu atama, Bentour tarafından eleştirildi. Bentour Almanya Müdürü Songül Göktaş Rosati, geçen yıl ekim ayında yapılan seçimde Ralph Schiller ile yarışmış ve sadece bir oy farkla kaybetmişti. Bentour CEO’su Deniz Uğur, “Schiller’in görevinden ayrılmasının ardından, seçimde büyük başarı gösteren ve sadece bir oy farkla kaybeden Songül Göktaş Rosati yerine seçime hiç girmemiş olan Alltours temsilcisinin atanması son derece antidemokratik bir karar.” şeklinde açıklama yaptı. Uğur, “Bu göreve layık olan kişi genç ve çalışkan bir kadın turizmci olan Rosati’ydi. DRV’nin bu antidemokratik kararı Alman turizm sektöründe tepkiyle karşılandı” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz