We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler ALMAN TURİZM PROFESYONELLERİ BELEK’TE TOPLANDI

ALMAN TURİZM PROFESYONELLERİ BELEK’TE TOPLANDI

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Almanya’dan 950’den fazla turizm profesyoneli, Türk turizm sektöründen çok sayıda misafir ile birlikte dün sabah Antalya-Belek’te 2015 rtk Genel Kurulunda bir araya geldi. Pazar gününe kadar sürecek Genel Kurulun bu yılki mottosu “Türkei 15 – Bei Freunden”(Türkiye 15 – Dostların yanında).

DSC_0051

Toplantının bu yıl ki içeriği, cazip bir tatil destinasyonu olan Antalya’nın Alman seyahat acentalarında online ve gişe satışlarındaki pazarlama stratejilerine yönelik olacak. Diğer bir gündem ise mobil cihazları üzerinden yürütülebilecek müşteri temas ve ilişkileri.

Ana toplantının moderatörlüğünü Türk kökenli Alman televizyon sunucusu Nazan Eckes yapacak. Eckes, çok sayıda televizyon programlarıyla ve bestseller kitaplarının yazarı olarak Avrupa’da ün yaptı.

RTK Genel Müdürü Thomas Bösl, “Antalya’daki toplantımızda seyahat acentalarımızı desteklemek için güncel turizm konularını ve pazarlama stratejilerini tartışacağız” dedi.

Bösl: “Bizim için ayrıca bir o kadar önemli olan; Alman turizm sektörünün karar alıcılarının ve seyahat acentası sahiplerinin, güneş, plaj ve deniz dışında kalan ve sporculara, sağlık arayanlara ve şehir turları sevenlere Antalya’nın artarak sunduğu imkanlara dikkatini çekmektir.”

Nazan Eckes ve gazeteci Rene Herzog tarafından yönetilecek ‘Sofa-Talks’ oturumunda güncel sektörel sorunlar ele alınacak. Bu oturumda rtk başkanı Bösl, René Herzog (DerTouristik), Michael Knapp (TUI), Vural Öger (V.Ö.Travel), Dirk Schachtsiek (Thomas Cook) ve Ralph Schiller (FTI) kritik soruları dile getirdi.

 

 

 

Yorum Yaz