We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Alparslan: Turizm Hedefine Emin Adımlarla İlerlemekteyiz

Alparslan: Turizm Hedefine Emin Adımlarla İlerlemekteyiz

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, “Bu yıl 56 milyar dolar turizm geliri hedefimiz var. Bu hedefe emin adımlarla ilerlemekteyiz. 8 aylık rakamlar, bu hedeflere ulaşacağımızı göstermekte” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda kamu taşınmazlarının turizm yatırımlarına tahsisi için müzakere toplantısı düzenlendi. Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan başkanlığındaki toplantıya, turizm sektör temsilcileri ve bakanlık bürokratları katıldı. Alparslan, geçen yıl 46 milyar dolar ile bugüne kadarki en büyük yıllık turizm gelirinin sağlandığını söyledi.

‘ÜLKEMİZDE TURİZM POTANSİYELİ İÇİN OLAĞANÜSTÜ İMKANLAR VAR’

Turizm alanında en etkin ülkelerin başında Türkiye’nin geldiğini söyleyen Alparslan, “2023 yılında 2’nci kez turizm yatırımlarını geliştirmek adına kamu arazilerini turizm yatırımcılarına tahsis için bugün müzakere yapacağız. 9 taşınmaz için 10 yatırımcımızın başvurusu var. Bunları tek tek gerçekleştirerek 2028 hedeflerimiz için 1’inci adımı atmış olacağız. Ülkemizde turizm potansiyeli için olağanüstü imkanlar var. Bunları hayata geçirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 9 taşınmazımızı, turizm yatırımcılarımızla buluşturarak turizm yatırımlarında bir adım daha ileri geçmiş olacağız. Bu yıl 56 milyar dolar turizm geliri hedefimiz var. Bu hedefe emin adımlarla ilerlemekteyiz. 8 aylık rakamlar bu hedeflere ulaşacağımızı göstermekte” diye konuştu.

Yorum Yaz