We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler ALTAV: “TUR OPERATÖRLERİNİ MARKAJA ALDIK”

ALTAV: “TUR OPERATÖRLERİNİ MARKAJA ALDIK”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

ALTAV: “TUR OPERATÖRLERİNİ MARKAJA ALDIK”

ALANYA Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV), İsviçre’nin Zürih kentinde FESPO Fuarı’ndaki yerini aldı.  Alanya’nın turizm pastasından aldığı payı arttırma adına tanıtım çalışmalarını yürüttü. Fuarda ALTAV’ı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kural temsil etti. 60 bin ziyaretçinin katıldığı fuarda Alanya’nın kültürel, doğal ve tarihi güzellikleri anlatılarak turist akışını hızlandırmanın yolları arandı. ALTAV, tanıtım çalışmalarını Kültür ve Turizm Bakanlığı çatısı altında gerçekleştirdi.

‘2014’TEN BU YANA DÜŞÜŞ VAR’

ALTAV’ı temsil eden Mehmet Kural’ın fuara ilişkin izlenimleri şöyle: Fuarda seyahat acenteleri ile temas sağladık, Alanya’ya daha fazla İsviçreli turist getirebilmek için yerel acentelerle görüşmeler yaptık. ALTAV’ın hazırlamış olduğu promosyon malzemelerini 4 gün boyunca dağıttık. 600 firmanın katıldığı fuarda Gazipaşa-Alanya Havalimanı’nın (GZP) sağladığı kolay ulaşım olanaklarını anlatma imkanı bulduk. Yetkililerden edindiğimiz bilgilere göre 2018’de yaşanan yüzde 30’luk artışla Türkiye’ye gelen yolcu sayısı 260 bin seviyesine ulaşmış. 2019’da da aynı oranda artış ön görülüyor. Güven ortamı arttıkça ülkemize giriş yapan turist sayısı buna paralel olarak yükseliyor. Yerinde ihracat olarak tanınan turizm sektörüyle kazandırılan her döviz ülkemizin ekonomik gücünü artırıyor. Bu anlamda turizmin değeri çok iyi kavranmalı ve devlet politikası olarak benimsenmeli.

Antalya’ya giriş yapan İsviçrelilerin büyük kısmı Antalya’nın merkezini veya batı kısmını tercih ediyor. Bunun sebebi de tur operatörlerinin bu bölgelere operasyon yapması. Bu açıdan konuyu ele aldığımızda Antalya’nın doğusunda kalan GZP’nin daha fazla gelişmesi ve daha fazla yolcu sayısına ulaşmasının önemi gözler önüne seriliyor. Bu çerçevede fuar süresince acente ve tur operatörlerini markaja aldık. Ayrıca standımıza uğrayarak destek olan İsviçre Büyükelçisi İlhan Saygılı, Zürih Başkonsolosu Asiye İpekçi ve Turizm Müşaviri Hilal Demirel ile fuar katılımcılarının yer aldığı yemekte bir araya gelerek genel değerlendirmelerde bulunduk.

Yorum Yaz