POLYPAN OTELLERE İNOVATİF ÇÖZÜMLER SUNUYOR

Sektörel Haberler 12 Şubat, 10:47'de eklendi

POLİETİLEN DEKORATİF IŞIKLI MOBİLYA ÜRETİMİNDE İDDİALI MARKA POLYPAN

Polypan Kurucuları Fadime Akdağ – Ali Akdağ, Türkiye’deki polietilen dekoratif ışıklı mobilya üretiminde öncü marka yolunda ilerliyor. Hem inovatif hem de dekoratif ürünleriyle iddialı bir giriş yapan Polypan, turizm sektörüne toptan ürün desteği sunan firmalara üretim desteği de sağlıyor.

Kısaca sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

Almanya’da doğdum ve büyüdüm. 5 yıl önce Türkiye’ye kesin dönüş kararı aldım. Almanya Fachhochschule Aalen (Teknik) Üniversitesi Metalurji ve Yüzey Teknolojisi Bölümü’nü okudum. Öğrenim sürecimde araştırma ödevim plastik üzerineydi. Polietilen ile tanışmamızda bu sayede oldu. Polietilen yapısı gereği uzun ömürlü ve dayanıklıdır, aynı zamanda saydam yapısı ile ışığı yansıtma özelliğine sahiptir. Bu da bende heyecan uyandırdı. Polietilen dekoratif ışıklı mobilya üretiminde en uygun malzeme. Türkiye’de bu alanda ciddi bir açığın da olduğunu görerek POLYPAN şirketini kurma kararını aldım.

Ürünlerimizi rotasyon sistemiyle üreterek dayanıklı ve büyük ebatlar elde edebiliyoruz. Ürettiğimiz ürünlerin müşterinin zevkine hitap eden, yüksek kaliteli ve müşterinin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayacak bir çizgide olmasına özen gösterdik. Üretim tesislerimizde uygun maliyetlerde istenilen ürün özellikleri dahilinde müşteriye özel kalıp hazırlayarak üretim yapabiliyoruz. Lüks Mobilya ve saksılarımızın dekoratif çekiciliğini gündüz ışığında, akşam karanlığında sürekli görünür hale getirdik.

Polypan markası ne zamandan beridir hizmet vermektedir?

Arge çalışmamız ve fabrika kurulumumuz 1 yılı aşkın zaman aldı. 7 aydır POLYPAN markası ile aktif üretimdeyiz.

Turizm endüstrisine yönelik ürün ve hizmetlerinizden bahseder misiniz?

Turizmde dayanıklılık, uzun ömür ve fiyat çok önemli olduğu sonucuna vardık. “Bizim sektöre katkımız nasıl olabilir? “ düşüncesiyle sürekli yeni ürünler ekledik. Led Işıklı Organizasyon Ürünleri, Led Işıklı Mobilyalar, Dekoratif Ürünler, Fonksiyonel Ürünler, Peyzaj Ürünleri, Müşteriye özel tasarım ürünlerimiz ile sektördeyiz. Özellikle oteller bizim servis aracımıza büyük ilgi gösteriyor. Nedeni ise istediğimiz kadar kat ekleyebiliyor olmamız ve de piyasadaki birçok servis aracından daha dayanıklı olması. Her geçen gün ürün çeşitliliğimizi arttırmamızın yanında kişiye özel tasarım mobilya ürünleri ile de fark yarattığımızı düşünüyorum. Biz daha çok turizm sektörüne toptan ürün desteği sunan firmalara üretim desteği sağlıyoruz. Onların istediği kalıpları hazırlatıp üretimini yapıyoruz. Satış ağını kendileri oluşturuyorlar.

İnovatif ürünleriniz olduğunu biliyoruz. Bu konuda bize bilgi verir misiniz?

Türkiye’de ilk solarlı ve fosforlu duba üretimini biz gerçekleştirdik. Artık denizlerimiz ışıl ışıl olacak. Ayrıca, çok şık ve ihtiyaca dönük başka inovatif ürünlerimiz de mevcut. Bizi en çok heyecanlandıran bir diğer ürünümüz ise deve kuşu yumurtası aydınlatmamız. Aydınlatmamızın en dikkat çekici özelliği USB girişi sayesinde telefonlarınızı şarj edebiliyor olmanız. Argesini sürdürdüğümüz iki sürpriz inovatif ürünümüz daha var. Ama bu biraz daha sürpriz olarak kalması gerekiyor.

Önümüzdeki yıl için hedefleriniz nelerdir?

Sipariş yoğunluğu nedeni ile şimdiden ikinci bir fabrika arayışındayız. Üretim kapasitemizi arttırmak için çalışmalar yapıyoruz. Ürün çeşitliliğimiz her geçen gün genişliyor. İnşaat sektörü için de yeni sürprizlerimiz de olacak. Şu anda arge aşamasındayız. Misyonumuz; müşterilerimize faaliyet alanımızla ilgili ürün ve hizmetleri kalite ve etik değerlerden ödün vermeden sunmak. Her seferinde beklentileri aşarak, sektöre yön veren bir kurum olarak araştırma ve geliştirme faaliyetlerini üretime dönüştüren bir marka olmak.

POLYPAN ismini Dünya çapında duyurmayı ve Türkiye’de sektörünün en iyileri arasında bulunmayı hedeflemekteyiz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Biz POLYPAN şirketi olarak yenilikçi, fikirlere açık, araştırmacıyız. Bizimle çalışmak isteyen firmalara da kapımız sonuna kadar açık. Ve diyoruz ki “Siz hayal edin, beraber tasarlayalım”, biz üretelim ve beraber kazanalım.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.