We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel EasyJet çocukların mektuplarını Noel Baba’ya elden teslim edecek

EasyJet çocukların mektuplarını Noel Baba’ya elden teslim edecek

EasyJet’in genç yolculara yönelik yeni Lapland posta hizmeti başladı.

easyJet pilotları ve mürettebatı, Avrupa çapında yeni bir bayram hizmetinin parçası olarak bu Noel’de çocukların mektuplarını doğrudan Lapland’daki Noel Baba’ya uçuracak.

Yaklaşık 200.000 ailenin yılbaşı sezonunda easyJet ile uçacak olması nedeniyle havayolu şirketi bu Aralık ayında Birleşik Krallık ve Avrupa’daki büyük havalimanlarına özel posta kutuları yerleştiriyor.

Hizmet, yeni bir araştırmanın bu Noel tatilinde uçan çocukların neredeyse dörtte üçünün (yüzde 71) Noel Baba’nın onları bulamayacağından endişe ettiğini ortaya koymasının ardından başlatıldı.

Havayolu şirketinin 2.000 İngiliz ebeveyn ve çocukları üzerinde yaptığı araştırmaya göre, çocukların yarısından fazlası (yüzde 52) Noel’i akrabalarında veya arkadaşlarında geçirmeleri halinde Noel Baba’nın onları bulamayacağından endişe ederken, ankete katılan her on ebeveynden dokuzu (yüzde 91) en büyük korkularının çocuklarının Noel çorabını hazırlamayı unutmak olduğunu söylüyor.

Bugünden itibaren Londra Gatwick, Londra Luton, Bristol ve Manchester havalimanlarından geçen genç yolcular, büyük gün öncesinde mektuplarını easyJet’in havalimanı terminalindeki benzersiz özel turuncu posta kutuları aracılığıyla bırakma fırsatına sahip olacaklar.

Havayolu ayrıca İngiltere’deki havalimanlarının yakınındaki yerel okullara özel bir mektup toplama hizmeti de sunuyor. easyJet’in kabin ekibi, Noel Baba’ya götürülmek üzere mektupları toplamak için meşhur sıcak karşılamalarını getirecek.

Mektuplar easyJet’in Birleşik Krallık ve Avrupa’daki uçuşlarıyla doğrudan Noel Baba’nın evi olan Laponya’daki Rovaniemi’ye ulaştırılacak. easyJet pilotları ve kabin ekibi daha sonra mektupları Noel Baba’ya elden teslim ederek çocukların bu Noel’de nerede olurlarsa olsunlar dileklerinin güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlayacak sihirli bir yol sunacak.

Araştırma aynı zamanda ebeveynlerin nerede geçirirlerse geçirsinler büyülü bir Noel için ne kadar çaba sarf ettiklerini de ortaya koydu. Her 10 ebeveynden dokuzu (yüzde 93) Noel Baba’nın tatile götürmesi için havuç, kurabiye ve viski gibi ikramlar hazırladıklarını söylüyor.

Bu Noel’de tatile çıkacak İngilizlerin yarısı (yüzde 51) arkadaşlarını ve ailelerini ziyaret edecek; katılımcıların çoğu (yüzde 38) kışlık ve şenlikli bir yerin ideal Noel tatili destinasyonu olacağını söylerken, yüzde 18’i sıcak ve güneşli bir kaçamağı tercih ediyor ve yüzde 10’u da bir şehir tatilini seviyor.

Yurtdışına seyahat eden İngilizlerin neredeyse tamamı (yüzde 98) çocuklarının Noel sezonunun büyüsünü hissetmelerini sağlayacak etkinlikler ve bayram aktiviteleri bulmak için çaba gösterecektir.

97’si yine de Noel geleneklerini yerine getirmeye çalışacak, neredeyse yarısı (yüzde 48) bir Noel pazarını ziyaret edecek ve aynı rakam geleneksel bir Noel yemeği yemeyi planladıklarını söylüyor. Ankete katılanların %89’u büyük gün öncesinde Advent Takvimlerini yanlarında getirdiklerinden emin olacak.

Yorum Yaz