We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler ATF ve Selçuk Meral İran medyasında

ATF ve Selçuk Meral İran medyasında

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Beste Güçer

ATF Kurucusu ve GMT Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral İran’da yayımlanan turizm dergisi Safar’ın Editörü Homayoun Zarghani’nin sorularını yanıtladı.

Farsça yayımlanan dergide, “Tüm turizm oyuncuları Akdeniz’in sıcak köşesi Antalya’da” başlığıyla verilen röportaj da hem ATF23 hem de Antalya’dan bahsedildi. Röportaj, hem Farsça hem İngilizce olarak yayınlandı.

Editör Homayoun Zarghani, ATF23’ten edindiği gözlemleri anlatırken, “Antalya Turizm Fuarı’na katılan oyuncuların kompozisyonuna bakıldığında, Türkiye’nin 2024 yılında turizmde yeni bir kota yakalamaya kararlı olduğu görülüyor” ifadelerini kullandı.

“MERAL, TÜRK TURİZM SEKTÖRÜNDE ETKİLİ BİR İSİM”

Panel programlarına dikkat çeken Zarghani, “Türkiye’nin bağımsızlığının 100. yılına denk gelen bu fuarda, 97 konuşmacının katılımıyla çeşitli panellerde farklı konuların tartışıldığı çok sayıda özel toplantı düzenlendi. Bu toplantılarda turizm alanında 2024 yılı seyahat pazarının analizi için ilk elden bilgi sağlandı” dedi. Röportajda Selçuk Meral, “Bu fuarı düzenleyerek turizmin tüm ana paydaşlarını bir araya getirebilen ve Antalya’yı turizm alanında zengin bir destinasyon olarak tanıtabilen Sayın Selçuklu Meral, Türk turizm sektöründe etkili bir isim olarak değerlendirilmelidir” ifadeleriyle tanıtıldı.

ANTALYA DA TANITILDI

Selçuk Meral, İran turizm sektörü için önemli bir yere sahip olan Safar’a veridiği röportajda, Antalya’nın küresel turizm endüstrisindeki yerini vurguladı. “Antalya her hedef kitleye uygun çeşitliliğe sahiptir. Bu şehir; çocuklar, gençler, ebeveynler, sağlık turizmi, kültür, müzik, boş zaman turları gibi çeşitli alanlar için uygun” diyerek Antalya’yı anlattı. İran ve Türkiye turizminin büyük bir potansiyel taşıdığını söyleyen Meral, “Engeller azalırsa, uçuş sayıları artar ve erişim kolaylaşırsa İran pazarı hızla genişleyecektir. Bu da profesyonel Türk turizminin İran’a olan ilgisinde her geçen gün artışa neden oluyor. İran, ticari turizm, eğlence turizmi ve kültür turizmini içeren önemli bir pazardır” ifadelerini kullandı.

“ÖRNEK BİR ETKİNLİK”

Yayınlanan geniş haber çalışmasında, Elpis Travel Direktörü Halil Seyhan’ın da görüşlerine yer verildi. Standların yerlerişimi, ikramlar ve verimlilik açısından ATF23 değerlendirmesi yapan Zarghani, “Hem stant tasarımında birlik hem de ticaret müzakereleri ve gelişmekte olan turizm pazarlarına ve destinasyonlarına erişilebilirlik için uygun alanlar yaratma açısından göz ardı edilmemesi gereken önemli ve örnek bir etkinliktir” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz