We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Before Corona! On Corona Time, After Corona

Before Corona! On Corona Time, After Corona

Before Corona! On Corona Time, After Corona

Royal Garden Beach – Satış Pazarlama & Ön Büro Müdürü Erdi Özen’in  Gm Turizm ve Yönetim Dergisi okuyucuları için yazdığı “ Before Corona! On Corona Time, After Corana” adlı yazısını  sizlerle paylaştık.

Şu sıralar herkesin gündemi korona öncesi, şimdisi ve sonrası. Görünüşe göre bu gündem bir süre daha bizlerle birlikte olacak.Gündemi takip ederken bir  konu özellikle ilgimi çekti.

Doğa kendini yeniliyor 

Evet, kendimizi dünyanın akışına o kadar kaptırmışız  ki , ne etrafımıza ne de kendimize verdiğimiz zararlardan bihaberiz! Ya da bunları göz ardı ediyoruz. Korona öncesi, hep bir bahanemiz vardı, işler çok,bugün zaman yok. Yarın için ise başka bir bahane buluyorduk. En azından çoğumuz bunun aksini düşünmüyordur. Değil mi ?.Hemen hemen herkes çocukluğunda yada gençliğinde hayalini kurduğu hayatı yaşamak yerine ,kendini bir rutine bağlamış ve  öylece zamanın  akıp gitmesini izliyor. Belki de şimdiye kadar hayata karşı hiç hazırlıklı olma fırsatı elimize geçmemişti. Veeee şimdi elimize çok iyi bir fırsat geçti.

Şu cümleler hayatımda hep önemli bir yere sahiptir.

☆Her kriz avantaja çevrilebilir. Ve Batan her güneşin ardından bir yenisi elbet doğar

Karantina, hayat eve sığar, evde kal zamanları bana bir şey anımsattı. Keşişleri !!!Evet şuanda hiç bir bahane bulamazken, zaman belki de ilk defa bu kadar bol iken,keşişler misali inzivaya çekilip,ruhen ve bedenen ihtiyaca göre kendimizi yetiştirebilir, geliştirebiliriz veya tazeleyebiliriz. Yarım kalmış  kitaplar ve filmler bitebilir .Herkes ailesi ve çocuklarıyla daha çok vakit geçirebilir. Şarki söylemeye başlayabilir. Kendimize dürüst olmayı ve Nefes almayı tekrar öğrenebilir. Şimdiye kadar yapmış olduğumuz hataları analiz edebilir ve hatta herkes hayalini kurduğu hayatı yaşayabilmek için hazırlık yapar ve kendini bu hayata hazırlayabilir.

Hadi idealistler iş başına ,

Bence korona zamanı idealistler için çok İyi bir fırsat, Çünkü her şey yolunda iken ya mevcudu  geliştirmeye, iyileştirmeye  çalışır, ya da yeni bir fikri kabullendirmek için iki belki de üç kat efor sarf etmek zorunda kalıyordu.Çünkü iyi giden bir şeye kimse çomak sokmak veyahut risk almak istemiyor. Şuanda her şey durmuş durumda ve bu korona elbet bir gün bitecek. Bu zaman gelene kadar  öğrenmek ve geliştirmek için ne yapılması gerekiyorsa yapılmalı. Yeni fikirler, yeni projeler … ve korona sonrası herkes için  yepyeni bir başlangıç olacak.

İŞTE bu başlangıç oyunun yeni kurallarının yazılması, asil ve yedek oyuncuların yerlerinin değişmesi yada yeni isimlerin oyuna girmesi demek.

Tüm bu yaşananlar ve yaşanacaklarla turizm de kendini yenileyecek ve yepyeni bir anlayışla yaşanmaya başlayacaktır. İşte o zamana kadar,

Turizm ile kalın.

 

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

Yorum Yaz