We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Japonya Turizmine Türkiye Desteği

Japonya Turizmine Türkiye Desteği

Japonya Ulusal Turizm Örgütü (JNTO), Türkiye’nin öncülüğünde Japonya’ya gelen turist sayısında dikkate değer bir canlanma olduğunu duyurdu. Singapur, Vietnam, Amerika Birleşik Devletleri ve Meksika gibi ülkelerin yanı sıra, Türkiye’den Japonya’ya giden ziyaretçi sayılarının güçlü bir toparlanma göstermesi, Japonya’nın tercih edilen bir seyahat destinasyonu olduğunu tekrar gözler önüne serdi.

Bu yılın ilk yarısında 14bin 398 Türk vatandaşı Japonya’yı ziyaret etti. 2019’da bu sayı 11 bin 564 olarak kayıtlara geçmişti. Yaşanan yüzde 24 oranında artış, Türk ziyaretçiler arasında Japonya’ya olan ilginin güçlü bir şekilde arttığını gösteriyor.

Japonya, Haziran 2023’te 2019 rakamının yüzde 72’sini yakaladı. 2,073,300 uluslararası ziyaretçiyi ağırlaması ile önemli bir dönüm noktasına tanık oldu. Bu rakam, Ocak 2020’den bu yana ilk kez Japonya’nın tek bir ayda iki milyon ziyaretçiyi aşarak ülkenin turizm endüstrisi için umut verici bir toparlanmaya işaret ediyor.

2023’ün ilk yarısında Japonya’ya gelen toplam uluslararası ziyaretçi sayısı, on milyon ziyaretçiyi aşarak etkileyici bir şekilde 10,712,000’e ulaştı. Bu başarı, Japonya’nın turizm sektörünün dirençli canlanmasını yansıtarak, ülkenin küresel gezginler için kalıcı cazibesini vurguluyor.

Japonya Ulusal Turizm Örgütü (JNTO) Dubai ofisi Yetkili Müdürü KOBAYASHI Daisuke, Türkiye’de turizmin canlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Toparlanmayı, yakın zamanda Türkiye’den direkt ve indirekt uçuşların yeniden başlamasına ve Nisan ayında COVID ile ilgili sınır kontrol önlemlerinin tamamen kaldırılmasına bağlıyor. Ayrıca, bölgedeki havayolları ve seyahat acenteleri ile yakın işbirliği, Japonya’yı tercih edilen bir turizm destinasyonu haline getirdi.

Yorum Yaz