We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Bentour Reisen cirosunu ikiye katladı

Bentour Reisen cirosunu ikiye katladı

Turizm yaz sezonunun bitmesine haftalar kala Bentour Reisen, cironun bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla iki katına çıktığını duyurdu.

Ayrıca, Bentour Reisen, 2018/2019 sezonu ile kıyaslandığında çok başarılı bir mali yılı arkasında bırakarak, cirosunu %40 arttırdı.
Türkiye destinasyonunun bu başarıda büyük rol oynadığını belirten şirket açıklamasında, “150 bin misafir Türkiye seyahatlerini Bentour Reisen ile gerçekleştirdi ve 280 bini aşkın uçak koltuğu satıldı” ifadelerini kullandı.

Misafirlerin Türkiye`de öncelikli tercihi Akdeniz bölgesi oldu. %80 ile birinci sırada yer alan Akdeniz’i %15 ile Ege ve %2 ile İstanbul takip etti. Geri kalanı haftalık turlar ve haftalık yat turları olarak %3 oranla kayıtlara geçti.

Geçen yıla nazaran tur fiyatların yükselmesiyle birlikte, bu yıl Bentour Reisen Tur Operatörü ile tatil paketi satın alan her bir misafir ortalama 1.150€ ödedi.

Bentour Reisen Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Uğur, “Türkiye`nin, 2022 yılında misafirlerimiz tarafından en sevilen bölge olarak tekrardan seçilmesinden mutluluk duyuyorum” diye ifade etti.

Bu yıl Bentour Reisen misafirlerinin 5 yıldızlı otelleri daha fazla tercih ettiklerini söyleyen Kadir Uğur, “Misafirlerimizin kalite ve hizmete verdikleri öneminin farkında olup, birçok ek hizmet sağladık. Özellikle, özel transfer, havaalanı servisi gibi ek hizmetler fazlasıyla rağbet gördü” diye belirtti.

Bentour Reisen, tüm talepleri karşılamak ve hizmet yelpazesini daha da genişletmek adına, geçtiğimiz yıl Türkiye’de kendi incoming acentesini kurdu. Antalya’daki Bentour Reisen A.Ş ofisinde şu anda 60’tan fazla çalışanı ile yolcularına yerinde hizmet veriyor. Uğur,
“Kendi incoming acentemiz misafirimize daha yakın olmamızı sağlamakla birlikte, bölgeye de daha hâkim, hizmet aşamalarını daha düzenli ve optimize etme fırsatı veriyor” diye belirten Kadir Uğur, “Bu sayede misafirlerimizle birebir ilgilenebiliyoruz” dedi.

Yorum Yaz