We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Biz mi BAE mi?

Biz mi BAE mi?

GM Haber Merkezi

Rus turistler, Türkiye’deki yüksek fiyatlar nedeniyle Emirates’te tatil yapmayı tercih ediyorlar. Özellikle yaz aylarında, Dubai ve Abu Dabi gibi Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) destinasyonları, yüksek düzeyde hizmet, özel altyapılı oteller, termoregülasyonlu havuzlar ve her şey dahil konseptiyle Rus turistleri cezbediyor.

Dubai Turizm Ofisi’ne göre, Rusya bu yıl Dubai’ye Hindistan’dan sonra en çok turist gönderen ikinci ülke oldu.

Yerel oteller, yaz dönemi için çeşitli indirimler ve promosyonlar sunarak turistleri çekmeye çalışıyor. Örneğin, Kids Go Free promosyonuyla 90 otel, daha önce 4 yaşından küçük çocukları ücretsiz ağırlarken, şimdi bu yaş sınırını 12 yıla çıkararak ailelerin ilgisini çekmeye çalışıyor.

BAE’deki turizm, Abu Dabi Emirliği’nde de önemli bir artış yaşandığına işaret ediyor. Rus turistler, Ferrari Park gibi popüler cazibe merkezlerine ilgi göstererek ve parkları ziyaret ederek BAE’yi tercih ediyorlar.

Bu artışın bir nedeni de Türkiye’deki fiyatların yükselmesiyle orta sınıf turistlerin BAE’ye yönlendirilmesi. Özellikle, BAE otelleri de cazip fiyatlar ve çeşitli promosyonlar sunuyorlar. Uzman tahminlerine göre, benzer konfora sahip oteller arasında, BAE turları Türkiye turlarına göre %20’ye kadar daha uygun fiyatlı olabilir.

Orta ve lüks otellerdeki artan talep, BAE turizminin Rus turistler için cazip bir alternatif olduğunu gösteriyor. Dubai Parks and Resorts gibi büyük tesisler, Rus turistlerin ilgisini çekmek için çeşitli tesisler ve eğlence etkinlikleri sunuyor.

Buna rağmen, tüm bu artışlara rağmen tur şirketleri ve oteller, rezervasyonlarda derinlikte bir düşüş yaşandığını belirtiyor. Turistlerin artık tatil tarihine daha yakın dönemlerde rezervasyon yaptığı ve son dakika rezervasyonlarının arttığı gözlemleniyor. Avrupa pazarında da benzer bir eğilim gözlemleniyor, tatilciler tatil başlamadan bir veya iki ay önce rezervasyon yapmayı tercih ediyorlar.

Yorum Yaz