We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Cengiz Topçu’nun kaleminden… “Sürdürülebilir turizm İskandinav pazarını etkiler”

Cengiz Topçu’nun kaleminden… “Sürdürülebilir turizm İskandinav pazarını etkiler”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Şehir hayatının ekonomik döngüsüne sağladığı katma değer ile 1980’lerin sonlarından itibaren bölgemiz için önemli bir Pazar olan İskandinav ülkeleri 2022 yılında gösterdiği performans ile eski günlerine dönme sinyallerini güçlü bir şekilde verdi. Gerek yaz kış Gazipaşa uçuşlarına devam eden Finnair’in katkısı gerek gerek yeni havayollarının direk veya aktarmalı uygun koşullarda bu bölgeyi programlarına eklemeleri gerekse yeni oyuncuların bu pazara girme konusunda istekli davranması bu trendin olumlu anlamda 2023 yılında da devam edeceğini gösteriyor.
Özellikle Yılbaşı sonrası satışların daha çok yapıldığı İskandinav ülkelerinden gelen rezervasyon akışı bu yönde beklentilerimizi güçlendiriyor.

Yeni dönemde İskandinav ülke vatandaşlarının en çok aradığı kriter toplu taşımadan konaklamasına kadar ve özellikle şehir içindeki hayatın tüm bölümlerinde çevre ile ilgili hassasiyetleri olacak. Bu nedenle Turizm bakanlığının sürdürebilir turizm başlığı altındaki yeni çalışması değerli ve bu pazara katkı sunması açısından önemli.
Burada konaklama, ulaşım ve çevre alanlarında yapılanların ve yapılacakların İskandinav ülkelerinde daha çok bilinir ve görünür hale getirecek çalışmaların yapılması artan bu yükseliş trendine katkı sunacaktır.

**Antalya bölgesi gelen misafir sayılarıdır.
**2023 yılındaki ana hedef toplamda 2019 rakamlarının üstünde misafir sayısına ulaşabilmek..
**İskandinavların ilk iki tercihlerinin Alanya ve Side olması bekleniyor.

Yorum Yaz