We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Erdoğan, “Ercan Havalimanı KKTC’yi Cazibe Merkezi Haline Getirecek”

Erdoğan, “Ercan Havalimanı KKTC’yi Cazibe Merkezi Haline Getirecek”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı için resmi ziyarette bulunduğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki (KKTC) Dr. Fazıl Küçük tören alanında konuştu.

“YENİ TERMİNAL, KKTC’Yİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRECEK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışı yapılan yeni terminal ve pistin, KKTC’yi Doğu Akdeniz’de bir cazibe merkezi haline getireceğini belirterek, “Bugün açılışını yaptığımız Ercan Havalimanı’nın yeni terminal binası ve pisti Kıbrıs Türk kardeşlerimizde iş birliğimizin yeni bir nişanesi olmuştur. Açılışımızı bugün gerçekleştirerek bayram sevincimizi ve gururumuzu artırdık. Bu güzide eserin hayata geçirilmesinde emeği bulunan herkesi bir kez daha şahsım, milletim adına tebrik ediyorum. Yeni terminal Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Doğu Akdeniz’de bir cazibe merkezi haline gelmesine katkıda bulunacaktır” diye konuştu.

Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Sözlerimi tamamlarken bir kez daha Barış Harekatı’nda şehit olan Mehmetçik ve mücahitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum. Kıbrıs Türklerinin egemenlik ve özgürlük mücadelesinin müstesna isimleri merhum Doktor Fazıl Küçük ve merhum kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’a Allah’tan rahmet diliyorum. 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’mız Kıbrıs Türk halkına ve tüm milletimize kutlu olsun derken, özellikle de 11 vilayetimizdeki deprem felaketinde ebediyete uğurladığımız Kuzey Kıbrıs’tan meleklerimize aynı şekilde Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun.”

Yorum Yaz