POLONYALI KAYAK SEVERLER KAYSERİ’YE AKIN EDECEK

Sektörel Haberler, slide 20 Aralık, 10:37'de eklendi

POLONYALI KAYAK SEVERLER KAYSERİ’YE AKIN EDECEK

Polonya’nın başkenti Varşova-Kayseri arasında ilk charter uçak seferi 21 Aralık Cuma günü başlayacak. Polonyalı turistlerin kayak sezonu boyunca her hafta kafileler halinde Erciyes’e gelmesi bekleniyor.

Erciyes, bir çok ülkeden Kayseri’ye direkt charter seferleri ile kayağa gelen binlerce yabancı turistin global buluşma yeri halini almış durumda. Kayseri Erciyes AŞ’nin son yıllarda gerçekleştirmiş olduğu uluslararası tanıtım ve reklam çalışmaları neticesinde geçtiğimiz yıl Rusya’nın başkenti Moskova’dan Kayseri’ye uçak seferleri başladı. Rus turistleri ağırlayan Erciyes Dağı, 2018-2019 kayak sezonunda her hafta Polonyalı turist kafilelerini de misafir edecek. Sezonun ilk uçağı 21 Aralık Cuma günü saat 13:55’te Polonya’nın başkenti Varşova’dan Kayseri’ye iniş yapacak. Yabancı misafirler kafilelerle Erciyes’te kayak yapacak. Bölgenin tarihi ve tabi güzelliklerinin yanında Kapadokya’yı da keşfedecek.

Konu hakkında Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı açıklama yaptı. Cıngı; “Erciyes Master Planı sonucunda yenilendi.Ayrıca Muhteşem bir alt yapıyla kayak ve snowboard severlerin karşısında. Erciyes Dağı bilindiği üzere o günden bu güne çok ciddi bir gelişme içinde.  Hem yurt içinden hem de yurt dışından gruplar halinde milyonlarca ziyaretçiyi Erciyes’te ağırladık.  Son üç yıldır yaptığımız uluslararası tanıtımlar işe yaradı. Geçen yıl Rusya’dan Kayseri tarihinde ilk defa kış turizmi için Moskova-Kayseri direkt charter seferleri ile her hafta Rus misafirlerimiz geldi. Bu vesile ile dağımızı uluslararası kayak camiasına da sunduk. Son iki yıldır odaklandığımız pazarlar içerisinde Ukrayna ve Polonya’dan da çok pozitif dönüşler aldık.

Bu yıl inşallah Kayseri’ye o ülkelerin başkentlerinden hem Rusya’dan hem Ukrayna’dan hem de Polonya’dan her hafta kiralık uçaklarla kayakçılar merkezimize akın edecek. Yabancı misafirlerimiz hem dağ otelleri hem de şehir otellerinde konaklayıp Erciyes Dağı’nda kış tatillerini yapacak. Bu bizim ve şehir açısından hem de gelen turistler açısından önemli. Bu hem şehre ekonomik katkı sunuyor. Hem de pozitif katkı sağlıyor. Erciyes’imiz yavaş yavaş bir dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor dedi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.